Zula oyununun Steam Üzerinden Kaldırılmış Olduğu Açıklandı – Tekno Gündem


 

Aslında olayların başlangıç noktası Zula’nın geliştiricilerinin tarafından gerçekleştirilen bir destek kampanyası idi. Hep Destek Tam Destek ismine sahip olan kampanya içerisinde Steam üstünde Zula’ya iyi yorum yapmış olan oyunculara özel  bazı silahlar hediye edilmekteydi. Bu durum ise, reddit üstünde açılan bir başlık içerisinde çok fazla eleştirilmiş, rüşvet şeklinde nitelendirilmişti. Hatırlanacak olduğu üzre Crytek şirketi de Warface oyunu için benzeyen bir yol izlemiş ve de rüşvet dağıtmak ile suçlanmıştı.

Valve şirketi, geliştiriciler ile yapmış olduğu sözleşmede oyuna ait Steam üstündeki kullanıcı yorumlarını manipüle edebilecek tutumlara izin vermeyecek olduğunu ifade etmekteydi. Bu açıdan bakılırsa da Zula’nın durumunun aslında kullanıcıların yorumlarını manipüle etmekte olan bir tavır olduğu ve de sözleşmeyi ihlal ettiği görülebilir. Valve şirketinin kullanıcı sözleşmesine aykırı bir şekilde bulunan bu durum ise Zula’nın Steam  üzerindeki sözleşmesinin iptal edilmiş olmasına ve Steam üstünden kaldırılmasına sebep oldu.

Zula oyununun geliştiricileri ise şu şekilde açıklama yapmışlar; 

”Gelmiş olan uyarılar sebebi ile 22 Kasım 2016 tarihli bulunan Steam yorum destek ile ilgili etkinliğimiz kısa bir zaman içerisinde müdahale edilerek 2016 Aralık ayı içerisinde tamamen iptal edilmiştir. Bu kadar  çok eski ve iptal edilmiş  durumdaki bir etkinliğin Zula oyunu ile alakalı gönderdiğimiz onlarca sayıdaki basın bülteninin hiç bir tanesini yayınlamadığı durumda bu konuyu çok sistemli ve organize bir biçimde oyunu kapattırma konusundaki isteği ve maksadını da yazılarında belirtip haber yapmalarını fazlası ile art niyetli bulmaktayız. ”Source link

(Visited 8 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin Cevabı iptal et

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!