Yeni motor seçeneği ve zengin donanımlarıyla 2017 Skoda Fabia – log


Skoda’nın Cenevre’de kullanıcılarla buluşturacağı son misafiri artık çok daha iddialı hale gelen Fabia oldu.

Halihazırda Cenevre’nin en zengin standlarından bir tanesi sahip olacak olan Skoda, podyumuna yeni üyeler eklemeye devam ediyor. İki farklı Kodiaq versiyonu ve makyajlı Rapid‘in ardından 2017 model yılıyla kullanıcılarla buluşturacağı Fabia üzerinde de önemli geliştirmelerle karşımıza çıkan Çek üretici, son yıllardaki tasarım başarısını yeni nesil motor seçenekleriyle tamamlıyor. Skoda tarafından yeni ve daha verimli motor seçeneğine kavuşturulan Fabia, donanım olarak da artık çok daha iyi seviyelere gelmiş durumda. Cenevre Otomobil Fuarı’nın ardından satışa sunulacak olan Fabia, tercih edilebilirlik adına rakiplerinin karşısında artık çok daha iddialı.

Daha fazla güç daha az tüketim: Motor

Fabia’da 2017 model yılıyla birlikte 1.2 litrelik TSI motora veda ediyoruz. 1.2 litrelik ünitenin yerine 1.0 litrelik üç silindirli motor seçeneğini sunacak olan Skoda, bu motordan elde ettiği performans ve tüketim değerleriyle kullanıcılara hacim düşüklüğüne rağmen eskiyi hiç aratmayacağının da sinyallerini veriyor. 95 ve 110 beygirlik iki farklı versiyonda Fabia’da konumlandırılacak olan yeni motorun 95 beygirlik versiyonunun tork değeri 160 Nm olarak sabit kalırken 110 beygirlik versiyonun tork değerinde 25 Nm bir artışla toplamda 200 Nm olduğu görüyoruz. Performans olarak bir adım ilerisini vadeden bu motorların tüketim değerleri 1.2 litrelik üniteye göre yüzde 6 oranında daha iyi. Bu motorlara sahip Fabia modellerinin 95 beygirlik versiyonunun maksimum sürat değeri saatte 185 kilometre olarak verilirken güçlü versiyonun bu alandaki değeri saatte 196 kilometre olarak belirtiliyor. Motorların 0-100 değerleriyse 9,5 ile 11 saniye aralığında değişiyor.

Donanım

Sahip olduğu donanımlarla da kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaracak olan Fabia’da; elektronik stabilite kontrolü ve elektronik diferansiyel kilidi standart olarak sunuluyor. Bu seçeneklerle birlikte seçilen donanım seviyelerine göre; çarpışma riski algılayabilen ön bölge asistanı, acil durum frenleme sistemi, adaptif hız sabitleyici, yağmur sensörü, arka park sensörü, kaza sırasında muhtemel hasarı azaltabilen ikincil çarpışma freni gibi elektronik destek üniteleri Fabia’nın öne çıkan parçalarından. Elektronik ünitelerle birlikte Fabia’da anahtarsız giriş ve çalıştırma, anlık trafik-hava-benzin istasyonu-park alanları ve araç bilgilerinin alınabileceği Skoda Connect servisleri de kullanıcıların en önemli yardımcılarından olacak. Daha üst segmentlerde görmeye alışık olduğumuz zengin donanımları ve yeni motoruyla Fabia, belirlenecek fiyat kriterine göre yine kullanıcılar tarafından sınıfının en çok tercih edilen modellerinden biri olmaya aday.Source link

(Visited 5 times, 5 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin Cevabı iptal et

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!