Yeni Detaylarla Galaxy J3 (2017) Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı – CepKolik


Galaxy S8 akıllı telefonlarının piyasaya çıkmasıyla beraber yoğun bir döneme giriş yapan akıllı telefon devi, yeni amiral gemisi modellerini piyasaya sürmeye başlasa da bir yandan da orta sınıf seriler için yeni adımlar atmaya başladı. Bu noktada markanın satışlarını yukarılara taşıyacağı düşünülen serilerden birisi de yeni Galaxy J3 (2017) modeli olacak. Orta sınıf serilere hitap edecek fiyat performans odaklı akıllı telefonlardan biri olması beklenen telefonların belli başlı özellikleri de ortaya çıktı.

Yeni Detaylarla Galaxy J3 (2017) Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Galaxy J3 (2017) Tasarımı Netlik Kazandı Mı?

Yeni seri Galaxy J3 (2017) akıllı telefonlarının tasarımı konusunda merak edilen birçok detayı var. Telefonların performans testlerinde ortaya çıkmasından sonra serinin tasarımı konusunda da belli başlı bilgiler ortaya çıkmış oldu. Samsung’un genel tasarımını koruyan seride ön kısımda fiziksel Home tuşuna yer verileceği düşünülüyor.

Yeni Detaylarla Galaxy J3 (2017) Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

 

Aslında Samsung’un sadece Galaxy S8 serisinde Home tuşunu kaldırdığını gördük. Diğer serilerde genel olarak fiziksel Home tuşu kullanımı devam ediyor. Ön kısımda eski modele göre çok bir fark bulundurmayan Galaxy J3 (2017) akıllı telefonlarının arka kısmında ise ortalanmış tek bir arka kamera ve hemen yanında yer alacak hoparlör çıkışı ve flaş ışıklarının bulunacağı belirtiliyor.

Galaxy J3 (2017) Teknik Özellikleri Nasıl Olacak?

Fiyat performans telefonları arasında en çok tercih edilecek olan serilerden biri olarak gösterilen Galaxy J3 (2017) modelinin daha önce belli başlı özellikleri ortaya çıkmıştı. Fakat resmi duyurusu henüz yapılmayan telefonun son günlerde ortaya çıkan performans testleri aslında beklentilerden biraz farklı bir sistemin sunulacağını göstermiş oldu. Son gelen performans test sonuçlarına göre Galaxy J3 (2017) modelinin iki farklı tipinin piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Yeni Detaylarla Galaxy J3 (2017) Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Galaxy J3 (2017) serisini farklı kılan yönüyse işlemcileri olacak. İlk modelde Snapdragon 430 serisi işlemcileri barındırması beklenen akıllı telefonların bellek kısmında ise 2 GB RAM seçeneği kullanılması bekleniyor. Performans testlerine de yansıyan bu değerlerle beraber sunulacak depolama alanının ise 16 GB olacağı da görülüyor. Bu teknik detaylar ilk model için verilen teknik detaylar. İkinci varyasyon modelinde ise işlemcilerin değişim göstereceği belirtiliyor.

Yeni Detaylarla Galaxy J3 (2017) Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Son yayınlanan performans testlerinde de ortaya çıkan detaylarda telefonun Exynos 7570 işlemcileri barındıran bir modeli daha olacağı belirtiliyor. Bu modelin ise hem bellek miktarı hem de depolama birimi Snapdragon işlemcili modelle aynı olması bekleniyor. 14 Nm FinFet teknolojisiyle beraber üretilen Samsung’un kendi işlemcilerine sahip olan modelde değişiklik olursa tanıtımda bu değişimin anlatılacağı fakat farklı işlemci modelinin kullanılmasının nedeninin telefonun farklı bölgelerde satışa çıkacağının olduğunu düşünülmekte.

Galaxy J3 (2017) Ekran Özellikleri

Teknik özellikler konusunda performans testlerinde yer alan detaylar bu şekilde. Galaxy J3 (2017) modelinin teknik özellikleri dışında ekran özelliklerine bakacak olursak yeni seride 5 inç ekran boyutuyla işe başlayabiliriz. 5 inç ekran boyutunun yanı sıra çözünürlük değeri 720p olacak akıllı telefonun muhtemelen Super AMOLED ekranlarla geldiğini göreceğiz. Ekran kısmında başka ne gibi detayların yer alacağı da tanıtımla netlik kazanacak.

Yeni Detaylarla Galaxy J3 (2017) Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Galaxy J3 (2017) Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Aslında ilk iddialarda Nisan ayında satışa çıkacağı belirtilen telefonlar henüz satışa çıkmış değil. Galaxy S8 akıllı telefonlarının piyasaya çıkmasından dolayı geciktiği düşünülen Galaxy J3 akıllı telefonlarının kısa süre sonra duyurulması bekleniyor. Fiyat performans telefonlarından biri olacak olması Galaxy J3 (2017) telefonunun fiyatının da oldukça düşük tutulacağını gösteriyor. Beklenen fiyatı ise 150-170 dolar arasında.Source link

(Visited 29 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!