Yasaklı sitelere giriş

Yasaklı sitelere giriş

Ne yazık ki günümüzde dahi bazı geri kalmış Ulkeler’de Facebook, Twitter da dahil olmak üzere sosyal ağlar erişime engellenmektedir. Pek çok siteye erişim türlü türlü bahanelerle kapatilmakta, insanların özgürlükleri kisitlanmaktadir.

Yasaklı Sitelere Giriş:

Engellemelerin artması ile birlikte insanlarda türlü türlü çözümlere yönelmekte. Yasaklı sitelere giriş için alternatif yöntemler aramaktadırlar. Ben de bu yazımda yasaklı sitelere giriş için kullanabileceğiniz programları ve yöntemleri anlatacağım.

Yasaklı Sitelere Giriş Dns:

Genel kullanıcı engellemelerle karşılaştığında ilk olarak Dns değiştirme yöntemine başvurur. Bu yöntem pek tabiki bir Vpn kadar etkili değildir. Dns değiştirerek internet sunucumuzun verdiği Ip yerine farklı bir üzerinden bağlanılır. Ancak unutulmamalıdır ki DNS Değiştirme yöntemi sadece bir köprü vazifesi görür. Internet saglayiciniz, Devlet nereye ne zaman girdiğinizi görür.
Dns Değiştirmeyi biraz daha açarsak, yasaklı sitelere giriş yaptığımız Dns sunucu bir telefon rehberi gibidir. Ip numaraları da telefon numarası. Normal olarak Türkiye’deki internet saglayicinizin DNS rehberini kullanıyoruz ve bazı telefon numaralı (IP)yasaklanmış, engellenmiş durumda. Bunlar yasaklı sitelerin IP’si. Dns degistirdigimiz zaman bu numaralardaki engel kalkmış oluyor.

 Dns Nasıl Değiştirilir Resimli anlatım:
Windows Xp’de Başlat’dan–>Denetim Masasına giriyoruz.
Oradan ,Yerel Ağ Bağlantıları –> Sağ Tus ile Özellikler’e girin (TCP/IP4) olan satırı işaretleyin > Özellikler’e tıklayın

xpdnsayari

Windows 7,8 ve 10 Dns ayarları yukardakine benzer şekildedir. Unutmayın ki Kablosuz Wifi ile baglaniyorsaniz onun ayarlarını, Ethernet ile Router’a baglaniyorsaniz ethernet ayarlarını değiştirin. Kullanmadığınız başka bir ayarı değiştirirseniz DNS ayarınız değişmez.
Windows 7,8,9,10 resimli anlatım:

 

 

dnsayari1

 

dnsayari2

 

dnsayari3

 

xpdnsayari2

 

dnsayari5
Tüm bu işlemleri doğru bir şekilde tamamladıktan sonra modeminiz, bilgisayarınızı bir kez açıp kapamanizi tavsiye ederim. Böylece yeni ayarlariniz kaydedilmiş olur. Sizde yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

 Güncel Dns Adresleri:

Google DNS 8.8.8.8 ,8.8.4.4

Open DNS 208.67.222.222, 208.67.220.220

Norton DNS 198.153.192.1 ,198.153.194.1

Uydunet DNS 62.248.80.161 , 62.248.80.162

Dnsadvantage DNS 156.154.70.1 ,156.154.71.1

ScrubIt DNS 67.138.54.100 ,207.225.209.66

 

 Tarayacilar için Yasaklı Sitelere giriş Eklentileri:

Tariyicilar için çeşitli Proxy ve Dns eklentileri bulunmakta. Bu eklentilerden en bilinenlerinden Zenmate. Bu eklentiyi kolayca kurarak yasaklı sitelere girebilirsiniz. Ülke değiştirme proxy özelliği ile farklı ülkelerde kısıtlı sitelere çabucak erişim sağlayabilirsiniz. Zenmate eklentisini Google Chrome web mağazasından indirebilirsiniz. Yüklediğiniz zaman adres barinizin yanında Yeşil kalkan işareti ile aktif olmuş olacak.
Zenmate sadece Chrome için çalışmakta. Eğer Firefox kullanıcı iseniz AnonymoX eklentisini Mozilla Addons sayfasından indirebilirsiniz. AnonymoX bir vpn servisidir. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere sunucu seçebilirsiniz.
Tor Browser ise güvenlikli bir tarayicidir. Tor Browser ile kişisel bilgilerinizi, Ip’nizi gizleyebilirsiniz. Özellikle windows tabanlı sistemler için dizayn edilmiştir. Tor özel bir güvenlik ağına sahiptir. Bilgileriniz bu ağdaki diğer kullanıcıların üstünden sifrelenerek parça parça akar. Programı kullanan herkes bu ağa dahil olmuş olur. Yakın zamanda Android sürümü de çıktı.
Mobil Chiazlar için:
Hotspot Shield Ulkemiz’de en çok kullanılan mobil uygulamasıdır. Hotspot Shiled yasaklı sitelere giriş için sizi Amerika sunucularına yönlendirir.
Bir diğer en çok kullanılan uygulama TunnelBear uygulamasıdır. Bu uygulama ile kimliğinizi gizleyebilir sanki farklı ülkelerden giriyormuş gibi Ip numaranızı gizleyebilirsiniz.
Her ne kadar bu ve benzeri uygulamalr başta Ücretsiz Vpn Programı olarak kendilerini tanitsalarda kullandıkça en çok ihtiyacınız olan özelliklerin kurnazca kitlendiğini ve para ödemeniz gerektiğini göreceksiniz. Zaman kısıtlaması, Ülke, Ip ,kullanım kısıtlamaları, veri kısıtlamaları gibi benzeri keyif bozucu, sizi para ödemeye zorlayan yöntemleri vardır.

Vpn: Yasaklı sitelere giriş Vpn Programı

Onceleikle VPN nedir bunu açıklamak gerekli. Vpn nedir?:
En basit şekilde VPN internete başka bir sunucunun üzerinden bağlanmaktır. Vpn’ler güvenilmeyen bir ağa bağlanırken bağlantıyı güvenli hale getirmek, verileri şifrelemek amacı ile kullanılır. Aynı zamanda Vpn sunucuları farklı konumlarda bulunduğundan istediğiniz ülkenin üzerinden baglanabilirsiniz. Örneğin Yurtdışından Türkiye televizyonu izlemek istiyorsunuz ama Digiturk, Turkcell tv, smartturk, dsmart ve benzeri şirketler yayın hakları kizitlamalari yüzünden yutdisina yayın yapmamakta. Vpn programı ile sanki Turkiye’de gibi bu yayınları yurtdışından izleyebilirsiniz.
Vpn nasıl Çalışır:
Vpn pek çok protokol ve güvenlik sisteminin bir araya gelmesi ile oluşturulur. Bilgileriniz Vpn tüneli üzerinden şifrelenmiş olarak aktarılır. Dışarıdan gözlenemez. Fiziksel erisiminiz olmayan bir ağa dahil olabilirsiniz. VPN’lerin 3 genel kullanım amacı vardır
Birinci olarak daha önce de asıl çalışma prensiplerinde anlattığımız gibi kişisel bilgilerinizi korumak, yasaklanmış, erişim egellenmis sitelere girmek ve Ip’nizi değiştirmek yolu ile lokasyonunuzu değiştirmektir.
Ikinci kullanım alanı profesyonel şirketler ve iş alanlarında kullanım şeklidir. Tüm veri akışını sifreleyerek ve loskasyonunu değiştirerek kamuya açık olan internet üzerinde güvenli bir ag oluşturma yoludur. Bir firma VPN kullanmazssa rakip firmalar tarafından veri aksi dışarıdan rahatlıkla gözlenebilir. Dns, proxy kullanmak size güvenlik sağlamaz.
Üçüncü kullanım şekli de özellikle oyuncuların işine yaramakta. Oyunlarda ping time, oyun serverlarina bağlantı hızınızı arttirabilme özelliğidir. Kaliteli Vpn hizmetlerinin çok kaliteli altyapıları vardır. Online oyunlarda bağlantı hızı çok önemlidir. VPN programı server ile aranızdaki veri alıp gönderme süresini azaltabilir. Size Oyun sunucusuna en yakın rotayı çizerek bağlantı hızınızı arttırır. MMO olarak adlandırılan online oyunlarda bağlantı hızı önemli bir etkendir. Normal internet bağlantısı veri akisinizi gereksiz uzak rotalardan aktararak sunucuyla veri alış verisi surenizi arttırır.
Yukarıda anlattığımız yasaklı sitelere giriş yöntemlerinden en iyisi ve güvenlisi VPN’dir. Ancak kaliteli Vpn hizmetleri tabiki de ücretli olacaktır. Ne kadar öderim diye düşünüyorsanız piyasada farklı seçenekler mevcut. Eniyi-vpn.com sitemizdeki incelemeleri takip ederek en iyi vpn servislerini çok uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

(Visited 1.418 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin Cevabı iptal et

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!