Xbox One X almak yerine evsizlere battaniye alan çocuğun duygu yüklü notu – TechnotodayMicrosoft, Mikah’ın jestini karşılıksız bırakmayarak Xbox One X’i ücretsiz olarak hediye etti

Ohio’da yaşayan çocuk, Noel hediyesi olarak almayı düşündüğü Xbox One X’in yerine evsizlere battaniye almayı tercih etti ama Microsoft da üzerine düşeni yaptı.

İyi bir iş yaparsanız, herkes kazanır sözünün gerçekliğine, 9 yaşındaki Ohio’lu çocuğun verdiği dersle bir kez daha şahit oluyoruz. Noel hediyesi olarak  sipariş edilen 499$’lık Xbox One X’i iptal ettiren çocuk, babaannesinden konsol bedeli olan 300$’ı, bölgede yaşayan evsiz insanlara 30 battaniye almak için harcamasını istedi.

Mikah Frye’ın bu özverili tutumu Microsoft’un dikkatinden kaçmadı ve Frye’a bu Xbox One X’i ücretsiz olarak vermeye karar verdi. Cihazı Microsoft Store’dan almaya giden çocuk, iki çanta dolusu ekstra hediyeyle de karşılaştı. Frye’a Minecraft temalı Xbox One X konsolunun yanında, oyun ve aksesuar da verildi.

Frye’ın gerçekleştirdiği bağıştan faydalanan Ashland Church Community Emergency Shelter Services adlı kuruluş, çocuğun ailesinin daha önce geçirdiği bazı ekonomik sıkıntılar esnasında yanlarında olmuştu. Frye sadece battaniye almanın yanında onlara bir şey daha yollamıştı: Battaniyeyi alacak olanların her birinin adlarının el yazısıyla yazıldığı küçük notlar.

Bu notlarda şöyle yazıyordu “Bana bir battaniye vermişlerdi ama ondan ayrılmak zorunda kalmıştım. İşte bu nedenle kendinize ait bir battaniyeniz olsun istedim. Artık kendimize ait bir evde yaşıyorum. Bir gün siz de benim gibi kendi evinizde yaşayacaksınız. Arkadaşınız Mikah.”Source link

(Visited 5 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!