WhatsApp'a Siri desteği geliyor – Posta – Posta


Facebook grubunun satın aldığı Whatsapp, grubun bir diğer uygulaması Instagram ile birlikte sürekli güncelleniyor ve yeni özelliklere sahip oluyor. Eğer Facebook, Instagram ve Whatsapp üçlüsünün kullanıcısıysanız sık sık gelen yeniliklere artık alışmışsınızdır. Bu üçlüden Whatsapp’ı kullananlar için bir yenilik daha geldi. Son WhatsApp güncellemesi Siri’yi oyunun içine sokuyor.

SIRI MESAJLARI OKUYABİLECEK

Son güncelleme ile sanal asistan Siri, Whatsapp’tan gelen yeni mesajları kullanıcı için okuyabiliyor. Bunun için kullanıcıların Siri’ye mesajları okuma komutu vermesi gerekiyor. Böylelikle Siri, özellikle araç kullanırken telefon ekranına yoğunlaşamayanlar için yeni gelen mesajları okuyarak kolaylık sağlıyor.
 

SADECE IOS’A ÖZEL

Kullanıcıların bu özelliği kullanabilmeleri için iOS 10.3 ve üzeri Apple cihazlara ve Whatsapp’ın 2.17.2 kodlu son sürümüne sahip olması gerekiyor. Ancak Siri’yi kullanan bu özellikten sadece iOS kullanan iPod Touch, iPhone ve iPad sahiplerinin yararlanabileceğini belirtelim.

Android tarafından bu özelliği Bixby ile Samsung cihazlar yakında alabilir.

Uygulamanın yeni sürümü, Siri özelliğinin yanısıra bir takım küçük değişiklikler daha içeriyor. Whatsapp’ı, telefonunuzda yüklüyse güncelleyebilir ya da AppStore’den indirebilirsiniz.

Tim Cook’tan Türkçe mesaj!

Mine BozkurtSource link

(Visited 38 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!