WhatsApp Yeni Güncellemesi İle Gizlilik Ayarları Değişti! Kullanıcılar Dikkat – Haber Grubu


Sosyal Medya’nın en çok kullanılan haberleşme programlarından bir tanesi olan WhatsApp’da yeni güncelleme yayınlandı. Yeni yayınlanan bu güncelleme ile “Durum” özelliği değişti. Birçok kullanıcının olumsuz puan vermiş olduğu bu güncelleme ile ilgili merak edilenler ve detaylar haberimizde…

WhatsApp tarafından yayınlanan yeni güncelleme ile birlikte şimdi yazıştığınız kişiler ile 24 saat sonrasında kaybolan fotoğraf ve video durumları paylaşabileceksiniz. Ancak, yeni özellik ile birlikte “Favoriler” kısmı ise kaldırılmış gözüküyor.

Ayrıca kullanıcılarının dikkatini çekecek bir diğer düzenleme ise hikayeler görüntülenebilecek. Yeni sürüm ile birlikte aktiv olan bu özellikte “Hikayeler”, sosyal medya aracı olan İnstagram gibi çalışabiliyor. Yani 24 saat süresince, fotoğraf ve video görüntülerini Whatsapp üzerinden arkadaş listesine paylaşabilmelerine olanak vermekte.

Bazı kullanıcıların hoşuna gitse de, bu özellik çoğu kullanıcı tarafından olumsuz olarak yorumlanmakta. Sosyal medyada da eleştiri oklarını üzerine çeken WhatsApp’ ın bu yeni uygulamasının eleştirilmesinin en büyük sebebi olarak da “Favori Rehber” özelliğinin kaldırılması olarak görülmekte.

WhatsApp Hikayeleri Nasıl Kullanabilirim? İşte Bu Sorunun Cevabı:

Öncelikle şunu bilmeniz gerekmekte. Cihazınız güncelleme aldıktan sonrasında tekrardan güncellemeyi kaldıramıyorsunuz. Onun için iyi karar vermeniz gerekecek. Ya isteyeceksiniz. Ya da reddedeceksiniz. Neyse konumuza dönelim. Whatsapp’ta profil fotoğrafınızın yanında + işaret olması gerekiyor. Bu işarete dokunduğunuzda Whatsapp arkadaşlarınızın güncellemelerini görebileceksiniz. Aynı zamanda sizde oradan fotoğraflarınızı paylaşabilecek ve arkadaşlarınızın fotoğraflarına yaptığınız yorumların onlara mesaj olarak gitmesi sağlanacak.Source link

(Visited 2 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin Cevabı iptal et

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!