WhatsApp internetsiz nasıl kullanılır – Akıllı Gündem


Dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bilindiği üzere yazışma, sesli görüşme, görüntülü görüşme ve fotoğraf, video ve veri gönderip alma konularında da kullanılabiliyor. Sadece internet bağlı olarak kullanılabilen WhatsApp’ı kullanmak için ya bir Wi-Fi ağına yada hücresel veri bağlantısına ihtiyacınız var.

Peki internetsiz ve ücretsiz WhatsApp’ı kullanmak için ne yapmak gerekiyor ve nasıl kullanılır ?
İnternet bağlantısı olmadan WhatsApp’ı Android üzerinden Samsung, LG, Asus ve diğer Android mobil işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda kullanabilirsiniz. Yani internetsiz Android WhatsApp kullanılabiliyor. Bunun için yapmanız gereken ise; Android mobil işletim sistemi kullanan telefonunuzda Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar bölümüne giriş yapın ( Bazı telefonlarda diğer ayarlar adı altında da bulunabilir ). Sonrasında mobil ağlar bölümünde yer alan Erişim Noktası Adları bölümüne girin. Bu bölümde bulunan Erişim Noktası Adları bölümünden yeni ekleye dokunun ve karşınıza gelecek olan bölümlere aşağıda belirttiğimiz ayarları girin.

Erişim Noktası İsmi: WhatsApp , APN: İnternet, Proxy: 127.0.0.01 ve son olarak da Bağlantı Noktasını 8080 olarak girin. Girişi tamamladıktan sonra erişim noktasını kaydedin ve erişim noktası adları listesinden bu kaydettiğiniz “WhatsApp” noktasını seçin. Artık WhatsApp’ı sorunsuz olarak kullanabileceksiniz.

Apple cihazlarından iPhone akıllı telefonlarını kullananların “ya biz?” sorusunu duyar gibiyiz ancak maalesef yukarıda belirttiğimiz rehber maalesef iPhone ücretsiz ve internetsiz WhatsApp‘ı destekleyemiyor. Ancak bu durum için araştırmalarımızı sürdürüyoruz.Source link

(Visited 5 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!