WhatsApp Hesap Bilgi Paylaşımı Nasıl Kapatılır? – CepKolik


WhatsApp değiştirdiği  kullanıcı sözleşmesiyle artık bilgilerinizi Facebook ile paylaşıyor. Peki bu bilgi paylaşımını Android ve iOS için nasıl kapatabiliriz?

Gizlilik politikasını güncelleyen ve bundan sonra kullanıcı bilgilerini Facebook ile paylaşacağını açıklayan WhatsApp’ın bu kararı büyük ses getirmişti.

Yenil gizlilik politikasında aktarılan bilgilere göre artık kullanıcıların bilgileri Facebook veritabanında saklanacak. Her ne kadar bu bilgilerin farklı bir yerde başka insanlar tarafından görülemeyeceği söylense de, ilerleyen dönemlerde bir reklam çalışması olduğunda Facebook bu verileri kullanabilecek.

Özetlemek gerekirse WhatsApp, ” daha iyi reklam ve ürün deneyimi” için kullanıcı bilgilerini Facebook ile paylaşıyor.

Bu bilgi paylaşımı nasıl kapatılır? WhatsApp’ın bilgileri paylaşmasının önüne nasıl geçilir?

WhatsApp Hesap Bilgi Paylaşımı Nasıl Kapatılır?

iOS WhatsApp Bilgi Paylaşımı Kapatma

Ayarlar>Hesap bölümüne giderek en altta karşınıza çıkacak olan “Hesap bilgilerini paylaş” seçenekteki işareti kaldırmanız gerekiyor. Karşınıza gelen seçeneklerden de “Paylaşma”yı seçtikten sonra bilgileriniz erişime kapanacak.

Android WhatsApp Bilgi Paylaşımı Kapatma

Android telefonlar için ilk olarak WhatsApp’ta Ayarlar>Hesap bölümüne girmeniz gerekiyor. Bu bölümde en altta bulunan “Hesap bilgilerimi paylaş” seçeneğini pasif hale getirdikten sonra işleminiz tamamlanıyor.Source link

(Visited 3 times, 1 visits today)

Author: Editor

Share This Post On

Submit a Comment Cancel reply

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!