Uluslarası Uzay İstasyonu'ndan yeni video; yer çekimsiz ortamda pizza nasıl yapılır? [İzle] – log


Uluslarası Uzay İstasyonu Pizza

Alçak dünya yörüngesinde bulunan Uluslarası Uzay İstasyonu ya da kısa adıyla ISS, dünya dışında yaşamın devam ettiği tek yer konumunda. İçerisinde önemli bilimsel deneyler gerçekleştiren istasyon, bir astronot ekibine de sahip. İşte bu ekipte Randy Bresnik, Twitter’dan yayınladığı video ile uzayda nasıl pizza yapıldığını gösteriyor.

Söylediğimiz gibi astronot Randy Bresnik tarafından yayınlanan video, Expedition 53 ekibinin ISS içerisindeki ilginç pizza yapım macerasını gözler önüne seriyor. Yerçekimsiz ortamdan dolayı buraya göre çok daha zorlu gerçekleşen süreç, izlemesi oldukça keyifli bir deneyim oluşturuyor. Videoda astronotların havada süzülen hamurları istasyona gelen malzemeler ile büyük bir çaba harcayarak doldurduğu görülürken, pizzaların alüminyum folyoya sarılarak pişirildiği / ısıtıldığı izleniyor. Ayrıca videoda pizzaların nasıl kesildiği de ortaya çıkıyor. Burada olduğu gibi özel kesici ya da bıçakla kesilemeyen pizzalar, bunun yerine makas kullanılarak parçalarına ayrılıyor. Bu parçaları da ya hemen tüketmek ya da belirli kapalı alanlara koymak gerekiyor. Pizzaların üzerine konulan malzemeler ise uygulanan sostan dolayı yerinde kalmayı başarıyor.

Uzayda pizza yapımı oldukça eğlenceli görünüyor

Randy Bresnik’in video paylaşımının sonuna yazdığı gibi, sizce kimin pizzası daha lezzetli görünüyor? Bahsi geçen videoyu direkt olarak aşağıda izleyebilirsiniz.

VideoSource link

(Visited 5 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!