Ulefone MIX Çerçevesiz Akıllı Telefonlarda Yeni Adım Oldu – Radarex


Akıllı telefonların tasarımlarında genel bir değişiklik söz konusu. Eski akıllı telefon tasarımlarına göre çok daha farklı modeller görmeye başladık. İlk dönemlerde ekranda kırılma korkusu nedeniyle daha geniş çerçevelerin kullanıldığını ve daha kaba modellerle karşı karşıya kalıyorduk. Son dönemde ise tam tersi bir durum geçerli olmaya başladı. Artık akıllı telefonlarda çerçevesiz olan modeller daha fazla ilgi çekmeye başladı. Çerçevesi ve kasası kalın olan akıllı telefon modelleri ise ikinci planda kalmaya başladı. Bu şekilde akıllı telefonlara ise sürekli yenileri ekleniyor. İlk olarak Xiaomi, LG, Samsung ve Apple derken her markanın yeni akıllı telefonlarında çerçevesiz tasarımları tercih etmeye başladığını gördük. Bu noktada en iddialı çerçevesiz akıllı telefon tasarımını ise Ulefone MIX telefonları ortaya koydu.

Ulefone MIX Çerçevesiz Ekranları Konusunda En Başarılı Model Oldu

Ulefone MIX modelinin duyurusunun gerçekleştirilmesinden hemen sonra paylaşılan görseller, çerçevesiz akıllı telefon modelleri konusunda yeni bir adım atılmasını sağladı. Şimdiye kadar gelmiş olan akıllı telefon modelleri içerisinde tamamen çerçevesiz bir akıllı telefona en yakın olan marka olarak öne çıkan Ulefone, MIX modeliyle beraber yeni bir dönem başlatmış oldu. Son seri akıllı telefonların %80-85 arasında değişen ekran gövde oranının, Ulefone MIX modeliyle beraber %90.2 seviyesine çıktığı görülüyor.

Bu yönü ile rekoru eline alan markanın, akıllı telefonlarında daha ne gibi teknolojileri olacağı konusunda ise yeterli bilgiler verilmedi. Sadece tasarım konusunda bilgiler elde ettiğimiz telefon, hem çok ince olacak hem de neredeyse tamamen çerçevesiz olacak. Telefonların kalınlığının azaltılması içinde özel kamera kullanımı yapıldığı ve ön kameranın tamamen değiştirildiğinden söz ediliyor.

Arka kamera kısmında ise çift kamera tercihinin yapıldığı görülen akıllı telefonun, sistem özellikleri belirleyici olacak. Eğer bu tasarımla beraber sistem özellikleri konusunda da amiral gemisi serilerinde gördüğümüz donanımları görecek olursak, Ulefone MIX beklenenden çok daha fazla satış elde edebilir. Bunun dışında kesin tanıtımı beklemek gerekecek. Bakalım yeni akıllı telefon istenen değişimi en azından tasarım açısından sağlayabilmiş mi?Source link

(Visited 13 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!