Twitter'ın Android uygulamasına "Gece Modu" özelliği geldi – DonanimHaber


Twitter’ın yaklaşık iki aydır test ettiği, düşük ışıklı ortamlarda gözlerin daha az yorulmasını sağlayan “Gece Modu” özelliği bugün itibariyle tüm Android kullanıcıları için hayata geçirildi.

 

Son dönemde kullanıcı deneyimini iyileştirme adına masaüstü ve mobil platformlarında birtakım düzenlemeler gerçekleştiren Twitter, hatırlayacağınız üzere yakın zamanda mobil uygulamasını materyal tasarım anlayışıyla baştan aşağı yenileyerek çok daha modern bir görünüme kavuşmuştu.

Mikro blog bünyesinden yapılan açıklamaya göre yaklaşık iki aydır kapalı beta grubuyla test edilen “Gece Modu” özelliğinin artık tüm Android kullanıcıları için yayınlandığı duyuruldu. Sol üst köşedeki profil simgesinden aktifleştirebileceğiniz “Gece Modu” sayesinde arka plan koyu, yazılar ise daha açık bir renge kavuşuyor. Böylelikle düşük ışık oranına sahip ortamlarda Twitter’ın mobil uygulamasını kullanırken ekranın gözü daha az yorması sağlanarak baş ağrısı ve göz kızarıklığı gibi problemlerin kısmen önüne geçiliyor.

 

 

Edinilen bilgilere göre yakın zamanda getirilecek süre fonksiyonu ile “Gece Modu”nun sadece istenilen saat aralıklarında otomatik şekilde açılıp kapanması da mümkün hale gelecek. Şu an sadece Android platformunda hayata geçirilen Twitter’ın yeni özelliğinin iOS’a ne zaman geleceği ise henüz netlik kazanmış değil.

 Source link

(Visited 38 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!