Steam, WeGame adında büyük bir rakip ile karşı karşıya kalacak – Leadergamer


Pek çok yerden tanıdığımız Tencent’ın yeni projesi, Steam’i zora sokabilir.

Dünya oyun piyasasında en büyük yeri kaplayan PC platformunun kendi içerisinde de pek çok çatışma yaşanıyor. Kullanıcıları ayıran Steam, Origin ve Uplay gibi platformlardan yalnızca Steam bağımsız ve bütün şirketlerle çalışan bir yapıyla karşımıza çıkıyordu. Şimdi ise yıllardır süren Steam hükümdarlığı zora girecek gibi görünüyor, çünkü platformun artık bir rakibi var. Riot Games gibi büyük oyun geliştiricilerinin sahibi olan Tencent, WeGame adında bir platformu kullanıcılara sunuyor.

Steam WeGame

Aslına bakarsanız bu platform tamamen yeni bir platform değil. Çin’de bir süredir hizmet vermekte olan ve Uzak Doğu oyuncuları tarafından sıklıkla kullanılan bir platformun tamamen yenilenmiş ve Batı ülkeleri için de geliştirilmiş hali olarak karşımıza çıkıyor WeGame. Steam platformu için büyük bir rakip olmasının sebebi ise, halihazırda büyük bir platform olması ve yenilenmiş halinin Çin’in Steam platformu olarak karşımıza çıkması. Tencent firmasının kendi gücünün ise kesinlikle önemsenmesi gerekiyor. Haberimizin başında belirttiğimiz gibi Riot Games’in sahibi olan bu şirket, aynı şekilde ünlü Clash of Clans oyununun geliştiricisi olan Supercell’i de elinde tutuyor. Tüm bunların yanında, Epic Games ve Activision Blizzard firmalarında da küçük payları bulunan Tencent; halihazırda dünya oyun piyasasının %13’üne sahip.

Bütün bunları göz önüne aldığımızda, WeGame platformunun oynaması ücretsiz oyunların yanında aynı Steam gibi farklı şirketlerin oyunlarını da kendine rahatlıkla dahil edebileceğini anlıyoruz. Platformun yeni haline geçmemiş olmasına rağmen şimdiden neredeyse 4.5 milyar kere indirildiğini de ayrıca belirtelim. Tabii ki bu veriyi Tencent’a dayanarak sizler ile paylaşıyoruz. Şirket tarafından hem Çinli hem de dünya çapındaki oyuncuları destekleyeceği açıklanan bu platformun bizlere neler getireceğini merakla bekliyoruz.

İndirme sayısının ne önemi var ki, kullanıcı sayısı önemli diyorsanız; platformun 200 milyona yakın kullanıcısı olduğunu ekleyelim, bunun yanında Valve’un göz bebeğinin ise yalnızca 125 milyondan biraz daha fazla kullanıcısı bulunuyor. Kim bilir, belki de iki sene sonra Call of Duty oyunlarını WeGame üzerinden satın almaya başlarız. Sizler de bu konudaki görüşlerinizi bizler ile paylaşmayı unutmayın.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.Source link

(Visited 38 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!