Sony Xperia XA ve XA Ultra Android 7 güncellemeleri tekrar yayımlanıyor – Mynet Haber


Sony, Xperia XA ve XA Ultra modelleri için Android 7 güncellemelerini daha önceden yayımlamıştı. Fakat belirlenemeyen OTA sistem hataları nedeniyle güncelleme askıya alınmış, ilerleyen dönemlerde bu cihazların Android 7 güncellemesi alacağı açıklanmıştı. Yeni build numaralarıyla OTA’ya açılan Xperia XA Android 7 güncellemesi, şimdi daha stabil çalışıyor.


İki farklı model, Xperia XA ve XA Ultra modellerine gelen Android 7 güncellemesi, şu yapım numaralarıyla OTA’ya açıldı:

– Xperia XA: build 33.3.A.0.131

– Xperia XA Ultra: build 36.1.A.0.182

SONY XPERİA XA ANDROİD 7 GÜNCELLEMESİNDE SORUN VAR MI?


Güncellemeler yayımlanmışken; Xperia XA güncellemeleri Türkiye çapında da zaten indiriliyor. Sony, güncellemelerde herhangi bir problem yaşanmaması için, test aşaması açısından ilk başta nüfusu küçük bölgelere yayımlıyor. Ardından da nüfusu büyük ülkelere yayımlanır. Eğer hala Xperia XA’nıza Android 7 güncellemesi gelmediyse, biraz beklemeniz gerekiyor.


Bunun yanısıra Android 7.1.1 Nougat güncellemesi, Sony Xperia modelleri için devam ediyor. Daha önce Sony, Android 7.1.1 Nougat güncellemesini, Xperia Z5 varyasyonları, Z4 ve Z3 Plus tabletler için yayımlamıştı.


Yayımlanan güncellemede şu ana kadar herhangi bir problem görülmüyor. Ancak şunu hatırlatmak gerekiyor; Android güncellemeleri telefonunuza birkaç dakikada inmiş olsa da, güncellemenin ardından cihazlarınız karşı taraftan patch’ler, yamalar indirmeye devam eder. Dolayısıyla Android 7 güncellemesini alan telefonunuzun, birkaç gün boyunca takılması gayet doğal.Source link

(Visited 13 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!