Sony Xperia serisinde yer alan "Gece Modu" özelliğini kaldırılıyor – DonanimHaber


Sony Xperia XA1 modelinde yer alan Gece Modu (Mavi Işık Filtresi) özelliği, Oreo güncellemesinden sonra kaldırılıyor. Bundan böyle hiçbir Xperia telefonda Gece Modu olmayacak!

Akıllı telefon üreticilerinin Gece Modu (Mavi Işık Filtresi) seçeneğini cihazlarına eklediği bir dönemde, Sony’den şaşırtıcı bir haber geldi. Sony Xperia XA1 modelinde yer alan Gece Modu’nun yakın zamanda gelecek olan Oreo güncellemesi ile kaldırılacağı belirtiliyor. Haberin kaynağı ise şirketin resmi Twitter sayfası.

 

Haber nasıl ortaya çıktı?

Bir Sony kullanıcısının şirketin resmi Twitter hesabına gönderdiği mesaja aldığı yanıt, Sony’nin Gece Modu seçeneğini hiçbir Xperia modeline eklemeyeceğini doğruluyor. Söz konusu özellik şu an sadece Xperia XA1 modelinde yer alsa da, şirket akıllı telefonlarının Oreo güncellemesinden sonra Gece Modu işlevine sahip olmayacağını belirtiyor.

Ayrıca Bkz.Nokia 7 Plus’ın ilk canlı görüntüsü sızdı

Son olarak ekran görüntüsünde gördüğünüz üzere, kullanıcılarına Gece Modu özelliği için üçüncü parti yazılımlar kullanılması tavsiye edilmiş. Günümüzde uygulamalara ve hatta web sitelerine bile eklenen Gece Modu seçeneğini Sony gibi köklü bir şirketin yok sayması gerçekten oldukça şaşırtıcı. Şirket bu kararından geri adım atacak mı? Hep birlikte göreceğiz.Source link

(Visited 6 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!