Sony OmniBalance Tasarımına Son Vereceğini Gösterdi – Radarex


Sony’nin akıllı telefon serisinde kullandığı özel bir tasarım var. Markanın her Xperia serisinde yer verdiği ve kesin hatlarla çevrili olan dikdörtgen tasarımı, Sony OmniBalance tasarım olarak gösteriliyor. Telefonların yenilenmiş modellerinde bile aynı tasarım kullanılmaya devam etti. Sony bu konuda değişikliğe uzun süredir sıcak bakmıyordu. IFA 2017 etkinliğinde ortaya çıkan yeni modellerin tamamında da ufak farklarla Sony OmniBalance tasarımının kullanıldığını gördük. Markanın yeni seri akıllı telefonlarında bile aynı sistemi vazgeçmeksizin kullanması artık eleştirilere de neden olmaya başladı. Bu noktada değişimin zamanının geldiğini anlamış olacak ki Sony, yeni tasarıma geçeceğini gösterdi.

Sony OmniBalance Yerine Ne Geliyor?

Tekrar hatırlatmak gerekirse, Sony OmniBalance tasarımında dikdörtgen bir yapı kullanıldığını görüyoruz. Telefonun, arka kapağında yer alan kamera yerleşimlerine kadar net bir tasarım söz konusu. Fakat bu durum bambaşka bir şekilde değişiyor. Markanın MWC 2018 etkinliklerinde tanıtacağı akıllı telefonlarının, Sony OmniBalance tasarımı değil Mirai tasarımını benimseyeceği ortaya çıktı.

Açıkçası yine tasarıma bir isim verilmesi ve Mirai olarak adlandırılıyor olması, markanın yeni modellerinde yine bu tasarımı genel olarak kullanacağı ortaya çıkıyor. Söz konusu tasarım hakkındaysa çok fazla bir bilgi elde edilemedi. Daha çok telefonların çerçevesiz modasına uyacağı ve daha ince bir kasa ile geleceği de iddialar arasında.

Sony OmniBalance

Her ne kadar tasarımın değişeceği ve yeni Xperia modellerinde yeni tasarımları göreceğimize kesin gözüyle bakılsa da yeni tasarımın detayları şu an için bu kadar ile sınırlı. Bunun dışında çok fazla bir bilgi paylaşımı olmadı. Sony tarafından da söz konusu tasarımın tanıtıma kadar gözlü tutulmaya çalışıldığı belirtiliyor. Henüz markanın değişimini, haliyle göremedik. Bunun yanında Sony OmniBalance tasarımının devam edip etmeyeceği konusunda da bir bilgi bulunmuyor. Sadece bir ya da iki modelde de Mirai tasarımının kullanılabileceği belirtiliyor.Source link

(Visited 27 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!