Sony Mobile, İki Yeni Modeli Xperia X ve Xperia XA'yı Tanıttı – Maxi Haber


mh_sony_mobile

Sony Mobile, iletişimin geleceğini yenilikle şekillendirmek için yeni baştan tasarladığı Xperia markasının ilk akıllı telefonları Xperia X ve Xperia XA’nın Türkiye tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni modeller, kamera, batarya ve tasarım yönleriyle yeni nesil teknolojileri içeriyor. Xperia X’de yer alan hareket halindeki nesnelerde en hızlı otomatik odaklamaya sahip kamera, iki güne kadar pil ömrü ve Akıllı Pil Yönetimi kullanıcı deneyimine yeni bir boyut katıyor.

Sony Mobile Grup Ürün Pazarlama Müdürü Hakan Alpay “Sony Mobile olarak teknolojilerimizi, kullanıcılarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için mükemmeliyetçi bir anlayış ile geliştirmeye devam ediyoruz. En beğenilen Xperia özellikleri olan kamera, pil ömrü ve tasarımı, Xperia X ve Xperia XA cihazlarımızda bir araya getirerek akıllı ve kullanıcı deneyimini zenginleştiren çözümler sunuyoruz. Yeni Xperia cihazlarımızda kullandığımız son teknoloji sayesinde her zaman olduğu gibi bir adım önde olmaya devam ediyoruz. Xperia X modelimizde yer alan “Öngörücü Otomatik Odaklama” ve “Qnovo Adaptive Charging” ile işbirliğimiz bunlardan sadece bazıları” dedi.

Sony’nin α kamera mühendisleri ile yakın işbirliği içinde geliştirdiği ve Xperia X modelinde yer alan yeni “Öngörücü Otomatik Odaklama”, önce fotoğrafını çekeceğiniz nesneyi seçtiriyor, sonrasında da nesnenin hareketini öngörerek hareketi en iyi odakla yakalamanızı sağlıyor. Düşük ışıkta dahi size en iyi selfie’yi sunmak için yeniden tasarlanmış 13 MP ön kamerası ve bekleme durumundan çekim moduna saliseler içinde geçen arka kamerası ile cihaz oldukça dikkat çekiyor.

Cihaz, iki güne kadar dayanan pil ömrü sunan Sony’nin akıllı pil yönetimine sahip olmasının yanında tek şarjla daha uzun süre kullanım imkanı da sunuyor. Qnovo Adaptive Charging teknolojisini kullanan cihaz, pilinizi şarj sırasında koruyarak telefonunuzun pilinin yaşam süresini de uzatıyor.

Xperia XA modeli, arka kamerasında 13MP Exmor RS sensörü, ön kamerada ise 8 MP Sony Exmor R sensörüyle geliyor ve Otomatik Netleme sağlıyor.

Xperia X, QualcommSnapdragon 650, Xperia XA modeli ise Mediatek Helio P10 işlemci kullanıyor. Yeni cihazlar, elde tutuşu kolaylaştıran kasası ve kavisli cam ekranı ile göz dolduruyor.  Sony Xperia X ve Xperia XA modelleri, beyaz, grafit siyah, yeşil altın ve pembe altın renk seçenekleri ile geliyor.

Sony Xperia X 2.399 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile 15 Haziran itibariyle satışa sunulurken,  Xperia XA Temmuz ayı içinde tüketiciyle buluşacak.

Xperia X’in öne çıkan özellikleri

 1. Öngörücü Hibrit Otomatik Odaklama özelliğine sahip 23 MP kamera
 2. Düşük ışıkta selfie çekebilen 13 MP ön kamera
 3. 5 inç Full HD kavisli ekran
 4. 2 güne kadar pil ömrü
 5. Qnovo Adaptive Charging
 6. STAMINA Modu
 7. Qualcomm Snapdragon 650, 64 bit Altı Çekirdekli işlemci

Xperia XA’nın öne çıkan özellikleri

 1. Hibrit Otomatik Odaklama özelliğine sahip 13 MP kamera
 2. Düşük ışıkta selfie çekebilen 8 MP ön kamera
 3. 5 inç HD kavisli ekran
 4. 2 güne kadar pil ömrü
 5. MediaTek helio P10, 64 bit Sekiz Çekirdek işlemci

Xperia X ve XA modellerinin tüm özelliklerini aşağıdaki adreslerde bulabilirsiniz:

http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/xperia-x/

http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/xperia-xa/

Etiketler: » » » » »Source link

(Visited 3 times, 3 visits today)

Author: Editor

Share This Post On

Submit a Comment Cancel reply

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!