Son sızıntı iPhone 8'in ölçülerini ortaya çıkardı – DonanimHaber


Fabrika çalışanlarının yeni nesil iPhone’un ölçülerini sızdırması, Apple’ın OLED ekranlı ilk cihazının Galaxy S8 serisinden küçük ancak iPhone 7’den daha büyük olacağını öğrenmemizi sağladı.

Apple’ın 10. yıla özel iPhone 8 modeli kesinlikle bu sene en çok duyurulması beklenen akıllı telefonlardan biri olmuş durumda. Neyse ki telefonla ilgili bilgiler internete sızmaya devam ediyor. Yayınlanan yeni görüntü iPhone 8’in ebat olarak mevcut iPhone 7’den daha büyük olacağını ortaya koyuyor.

 

Piyasadaki iPhone 7’ye baktığımızda 138.3 x 67.1 x 7.1 mm boyutlarında olduğunu görüyoruz. Fabrika çalışanlarının sızdırdığı bilgilere göre iPhone 8, 143.59 x 70.94 x 7.57 mm ölçülerinde olacak. Bu da yaklaşmakta olan akıllı telefonun geçen yılın iPhone’undan daha uzun ve geniş olacağını ama daha kalın bir pil taşımaya izin vereceği anlamına geliyor. Cihazdaki pil kapasitesinin şu an için bilinmediğini ekleyelim.

 

Ayrıca Bkz.Samsung’dan S Pen’li yeni dizüstü bilgisayar: Notebook 9 Pro

iDropNews’de ortaya çıkan son görüntü, iPhone 8’in iPhone 7’den daha büyük ve iPhone 7 Plus’dan daha küçük olacağı yönündeki iddiaları doğruluyor. Buna ek olarak 10. yıla özel iPhone nispeten daha küçük gövdede daha büyük bir ekranla gelecek. Ayrıca cihazda fiziksel Home butonunun olmayacağı da söyleniyor.

 

iPhone 8, Galaxy S8 serisinden daha küçük olacak

Oluşturulan ikinci bir render, iPhone 8’i Galaxy S8 ve Galaxy S8+ arasında görmemizi sağlamış durumda. Görsele baktığımızda iPhone 8’in her iki Samsung modelinden de daha küçük olduğunu görüyoruz. Bu açıdan yeni nesil iPhone’un cebe sığma konusunda rakiplerinden daha avantajlı olacağı söylenebilir.

 

OLED ekranlı iPhone’un yaklaşık 5.8 inçlik kenardan kenara ekrana sahip olması bekleniyor ancak Touch ID‘nin nereye yerleştirileceği şu an için belirsiz. Bazı söylentiler parmak izi sensörünün cihazın arkasına taşınacağını iddia ederken ve bir kısım da ekranın altına yerleştirilebileceğini belirtiyor.

 

Bu noktada birşey söylemek zor ancak Apple kesinlikle ikinci seçenekten yana. Bunun dışında telefonun 3D algılamalı kamera, kablosuz şarj desteği ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisiyle gelmesi bekleniyor.Source link

(Visited 29 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!