Siri'de tehlikeli güvenlik açığı! – A24


Siri’nin iç yapısında çok öenmli ve tehlikeli olabilecek bir açık bulundu.

Geçtiğimiz günlerde en çok konuşulan sanal asistanlardan biri olan Siri için yeni bir iddia ortaya atıldı. Siri için ortaya atılan yeni iddialara göre aslında sanal asistan içerisinde önemli bir açık söz konusu. İlk bakışta çok önemli bir açık olarak gösterilmese de daha büyük sorunlara neden olabileceği belirtilen açığın neden olduğu sistem ise iPhone kilit ekranıyla ilgili olan bir sorunu işaret ediyor.

Bilindiği gibi Siri aslında telefon kilit ekranında olsa bile bazı komutlara cevap verebiliyor. Fakat belli başlı komutlar dışında güvenlik açısından ekstra bir bilgi verilmediğini de biliyoruz. Sanal asistan teknolojisinin daha iyi bir deneyim sunması açısından oldukça önemli olan kilit ekranı kullanımının ise belli başlı güvenlik açıklarına neden olduğu belirtiliyor. Siri Açığı Hücresel Veriyi Etkiliyor Elde edilen bilgilere göre Siri sanal asistanı kilit ekranındayken telefonun hücresel veri sistemine erişim sağlanabiliyor.

Bunun için Siri’ye Hücresel Veri diye seslenmeniz yeterli. Bu işlemin ardından interneti açıp kapatabiliyorsunuz. Şimdilik çok büyük soruna neden olmayacağı düşünülen açığın ilerleyen dönemlerde ise yeni açıkların ortaya çıkmasının yolunu açtığını da söylemek gerek. Apple’ın Siri hakkında yapacağı açıklama merakla bekleniyor. Apple’ın açığı nasıl kapatacağı ise şimdilik bilinmiyor. Bunun için Apple’ın Siri açıklamasını beklemek gerekecek.Source link

(Visited 22 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!