Şimdiye kadar sadece 50.000 adet Essential Phone satıldı – DonanimHaber


Yenilikçi tasarım anlayışı ve Andy Rubin gibi önemli bir ismin desteğiyle piyasaya sürülen Essential Phone satış performansı konusunda tam anlamıyla hayal kırıklığı yaratmış durumda.

Android’in kurucusu Andy Rubin‘in şirketi tarafından çıkarılan Essential Phone‘un teknoloji dünyasında çığır açması bekleniyordu. Zira arkasında, dünyadaki en yaygın işletim sistemlerinden birinde imzası olan önemli bir isim vardı. Ancak görünüşe göre Essential’ın satış ve pazarlama stratejisi akıllı telefonun satış rakamlarını yükseltmeyi başaramamış.

 

Ayrıca Bkz.Galaxy S9 en hızlı şarj edilen akıllı telefon olabilir

Essential Camera uygulamasının resmi indirme sayısına göre şu ana kadar sadece 50.000 adet Esansiyel Phone satılmış durumda. Uygulama sadece bu telefonda çalıştığı için yükleme sayısı bir anlamda telefonun kaç adet satıldığını da ortaya koyuyor. Satışların bu kadar düşük olmasının en önemli nedenlerinden biri cihazın hayli yüksek bir fiyat etiketiyle piyasaya sürülmüş olması.

 

Agresif fiyat indirimleri bile yetmedi

Başlangıçta telefon 700 dolarlık bir fiyatla satışa sunulmuştu. Şirket sonunda bunun piyasaya yeni girmiş bir marka için pek de uygun bir rakam olmadığına ikna oldu. Ardından fiyat agresif bir şekilde 499 dolara düşürüldü ve akıllı telefonu alacak kişilere 200 dolarlık bir indirim yapıldı. Ancak görünen o ki bu çabalar bile akıllı telefonun satış grafiğini yükseltmeye yetmemiş. Telefonun ne kadar iyi performans göstereceğini zaman gösterecek, ancak şu an için raporlar iç açıcı görünmüyor.Source link

(Visited 2 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!