Siber Saldırı Kurbanı Olan British Airways Tüm Uçuşları İptal Etti – Tekno Gündem


Kişisel ve kurumsal güvenliği ciddi tehlike altına almak amacıyla gerçekleştirilen siber saldırılar son yıllarda büyük bir artış gösterdi. Kişisel ve kurumsal gizliliği ciddi anlamda ihlal eden ve maddi manevi birçok kayıplara yol açan siber saldırının dün sabah kurbanı ünlü İngiliz hava yolu şirketi British Airways oldu.

British Airways bilgisayar ve veritabanlarını hedef alan siber saldırı sonrasında Londra kentinde bulunan Heathrow ve Gatwick havalimanlarından yapılan tüm uçuşlar iptal edilmek zorunda kalındı. Yolcularına bilgisayar sistemlerinde yaşanan bir sorundan dolayı tüm uçuşların iptal edilmek zorunda kalındığını bildiren British Airways’ın yaşadığı siber saldırı sonrası, şirketin havalimanındaki bilet noktalarında ciddi kuyrukların oluşmasına neden oldu.

İngiliz hava yolu şirketi British Airways, yolcularına siber saldırı hakkında bir bilgi ve açıklama yapmaktan kaçınırken Twitter kaynaklı bir bilgiye göre sorunun güç kaynaklarını etkilediği ve bu nedenle büyük bir arızanın meydana geldiği öne sürüldü.

British Airways’ın tüm uçuşlarının iptal edilmesine neden olan sorun hakkında inceleme sonrası açıklama yapılacağını belirten yetkililer uçuş seferlerinin yarın gün içinde normale dönmesini umduklarını belirtirken yaşanan durumdan dolayı yolcularından özür diledi.Source link

(Visited 25 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!