SEO Nedir, Nasıl Yapılır? – Haber Azim


Google gibi arama motorlarında web sitelerinin üst sıralarda yer alması sitenin ziyaretçi sayısını arttırmaktadır fakat bununla da kalmaz web sitesinin hizmetlerinden pek çok kişinin haberdar olmasını sağlar. Bu da site sahibine ekonomik kazanç olarak geri döner. SEO çalışmaları da bir nevi arama motorlarında web sitesinin popülerliğini arttırmak olarak ifade edilebilir.

SEO Neden Gereklidir

İnternet kullanımının yaygınlaştığı günümüzde pek çok şirket ve kurumun dijital dünyada da hizmetlerini tanıtma çabasının yoğunlaşması ile birlikte web sitelerinin arama motorlarında ilk sırada yer alması oldukça önemli bir durum haline gelmiştir. Peki, web siteleri için oldukça önemli olan

SEO Nasıl Yapılır

SEO site içi ve site dışı çalışmalar olarak 2 guruba ayrılmaktadır. Site içi çalışmalar genellikle sitenin zaman zaman güncellenmesine ve site içerisindeki yazıların google gibi arama motorlarında en çok aranan kelimelerin boldlanması şeklinde yapılan çalışmaları içerisinde barındırır. SEO çalışmalarında site dışı seo uygulamaları ise sitenin diğer sitelerden seo çalışması uygulanan siteye yönlendirme durumudur ki buna backlink denir. Bir web sitesi başka sitelerden ne kadar backlink alıyor ise arama motorlarında o kadar üst sıralarda çıkar. Fakat hem Site içi hem de site dışı SEO çalışmalarının doğal olması gerekmektedir. Çünkü arama motorlarını kandırmak hiç de kolay bir iş değildir ve arama motoru web sitesinin doğallığından şüphe duyduğunda o siteyi anında bloke edebilmektedir. Bir web sitesinin bloke edilmesi demek sitenizin artık arama motorları tarafından listeye girememesi anlamına gelir. Bu durumda giderek ziyaretçi kaybı yaşanır çünkü kişiler siteyi arama motorunda göremezler. Fakat siteye sadece web sitesi adresini tam olan kişiler bulabilir olsa de bunun çok ciddi bir avantajı olmayacaktır. İşte bu gibi sıkıntılara maruz kalmamak adına web sitelerinin Seo çalışmaları bu işi en iyi bilenler tarafından yürütülmelidir. Bunun yanı sıra web sitesi sahibi de zaman zaman site içeriklerinde güncelleme yapmalıdır. Özellikle Seo çalışması yeni bir site için gerçekleştiriliyor ise oldukça dikkatli davranmak gerekir. Çünkü gereğinden fazla backlink alan yeni bir site arama motorunun gözünde şüpheli durumundadır. Bu gibi durumlarda arama motoru yeni bir sitenin nasıl bu kadar popüler olduğunu sorgulamaya başlayacaktır. İyi bir Seo çalışmasından yavaş yavaş sonuç alınıyor olsa da alınan bu sonuçlar uzun soluklu olacaktır. Bazı çalışmalar ile bir haftada da sonuç alma imkânı bulabilirsiniz fakat web sitesinin sıralamadaki düşüşü de aynı doğrultuda olacaktır.

Kaynak: SEOCEO

Kaynak: SEOCEOSource link

(Visited 38 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!