Samsung, Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile yalnız kaldı – log


Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung, biliyorsunuz MWC 2018 kapsamında merakla beklenen yeni akıllı telefon modelleri Galaxy S9 ve Galaxy S9+‘ı tanıtmaya hazırlanıyor. Gelen bilgiler ise şirketin fuarın üst seviyesinde yalnız kalacağını gösteriyor.

Samsung‘un yeni akıllı telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+, söylendiği kadarıyla MWC 2018‘de tanıtılacak en büyük modeller olacak. Son bilgiler ışığında Huawei P20‘nin MWC 2018’de lanse edilemeceği söyleniyor. Bugüne kadar fuara geleceği konuşulan akıllı telefon, bir son dakika kararıyla fuarın ertesine bırakılmış görünüyor. Geçtiğimiz gün çıkan haberlerin gösterdiği kadarıyla MWC 2018’e LG de amiral gemisi getirmiyor. Şirket G7 modelini şu an yeniden tasarlamakla meşgul görünüyor. Geriye ise LG V30+ Alpha ile Nokia ve Motorola/Lenovo gibi firmaların modelleri kalıyor. Onların da Galaxy S9 ve Galaxy S9+‘ın gölgesinde kalacağı söyleniyor. Yani Samsung yeni telefonlarıyla büyük fuarın yıldızı olacak gibi duruyor. Bakıldığı zaman şirket adeta kendisine özel bir fuara hazırlanıyor.

Şimdiye kadar elde edilen tüm detaylarıyla Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Buna göre Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekran, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekran yer alacak. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 ve Exynos 9810 işlemcilerle satışa sunulacak telefonların, 512 GB dahili depolama seçeneğiyle karşımıza çıkma ihtimalleri de bulunuyor. Galaxy S9’un arkasına 12 megapiksel çözünürlükte F1.5 – F2.4 değişken diyaframlı lens koyacak üretici, Galaxy S9+’da çiftli kurulum kullanıyor. 12 megapiksel çözünürlükteki bu kameraların F1.5 ve F2.4 diyafram değerlerine sahip olacağı belirtiliyor. Gelişmiş kameraların Full HD çözünürlükte saniyede 480 kare video çekebileceği de dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

Önlerinde ise 8 megapiksellik kamera yer alacağı belirtilen telefonlar, Iris tarama sistemini de bünyesinde barındıracak. Belirtildiği kadarıyla Iris tarama Galaxy S9’da kameraya entegre olacak. Daha büyük olan Galaxy S9+’da ise ayrı bir Iris tarayıcı ile ön kamera bulunacak. Galaxy S9’un Iris / kamera kombinasyonunu Partron ve MC Nex şirketleri üretecek. Samsung’un yeni telefonlarda yeni bir devre kartı tasarımına da geçeceği söyleniyor. Bu sayede telefonlar içerisinde daha fazla yer aşılabileceği söylenirken, bunun sadece Exynos işlemcili modellerde yer alacağı belirtiliyor. Bu da Exynos 9810 kullanan modellerin içerisinde diğer donanımlar için daha fazla yer olacağı anlamına geliyor. Ancak şirketin bu boşluğu kullanıp kullanmayacağı henüz bilinmiyor. Son olarak iki modelin de Y-OCTA teknolojisi üzerine kurulacağı belirtiliyor. Geçtiğimiz yıl sadece Galaxy S8’de kullanılan Y-OCTA, bu yıl hem Galaxy S9 hem de Galaxy S9+’a geliyor. Bu teknoloji dokunmatik katmanı OLED ekrana entegre ediyor. Bu da daha ince ve kaliteli sonuç veriyor. Ayrıca Y-OCTA ekranlar yüzde 30 daha ucuza üretilebiliyor.Source link

(Visited 4 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!