Samsung Galaxy S8 satışları 20 milyonu geçti – DonanimHaber


Galaxy Note 8 tanıtımı için hazırlıklarını sürdüren Samsung, Galaxy S8 satışları ile de oldukça mutlu. Amiral gemisi seri bugüne kadar 20 milyonu aşkın satış yaptı.

Samsung’un büyük yatırımlar yaparak piyasaya sürdüğü ve beklentilerini fazlasıyla karşılayan Galaxy S8 serisi başarılı satışlarına devam ediyor. Samsung’un net bir rakam paylaşmadığı amiral gemisi seriye ait analiz tahminleri gündeme geldi

 

Geçen yılın etkisi siliniyor

 

Strategy Analytics tarafından yapılan analize göre Samsung’un Haziran sonu itibariyle 19 milyon Galaxy S8 serisi sattığı tahmin ediliyor. Yani aylık olarak 6 milyon civarında bir ortalama yakalanmış oluyor. Bu durumda bugüne kadar 25 milyon civarında satış yapıldığı hesap edilebilir.

 

Samsung’un Galaxy S8 serisi için 60 milyon satış hedefi bulunuyordu. Bu ivmeyi korursa 50 milyon satış barajını geçmeyi başaracaktır. Elbette ay sonunda devreye Galaxy Note 8 giriyor. Her ne kadar 1000$ civarında fiyat etiketlerinden bahsedilse de Galaxy Note 8 modeli yine iyi satış rakamlarına imza atacaktır.

 

Ayrıca Bkz.Samsung yeni bir giyilebilir cihaz geliştiriyor

Galaxy Note 7 modelinin imhası firmaya büyük bir külfet getirdiği için Galaxy S8 tam anlamıyla faaliyet karına etki edemiyor. Yılın ikinci çeyreğinde Samsung mobil bölümü 3.5 milyar dolar faaliyet karı elde etti. Eğer imha maliyetleri olmasaydı mobil bölüm 5 milyar doları rahat bir şekilde geçecekti. Bununla birlikte önümüzdeki dönemde mobil bölümün daha fazla kar elde ettiğini göreceğiz.

 

Genel anlamda Samsung’un yılın ikinci çeyreğinde sattığı akıllı telefon sayısı 79.5 milyon adet oldu. Geçen yıl aynı döneme göre yüzde 5 civarında bir artış yakalandı. Yılın üçüncü çeyreğinde hem rakam bazında hem de gelir bazında mobil bölüm daha iyi sonuçlara imza atacak. 

 Source link

(Visited 19 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!