Samsung, Galaxy S8 için Android Oreo güncellemesini durdurdu – DonanimHaber


Samsung birkaç gün önce aralarında Türkiye’nin de olduğu birçok ülkedeki Galaxy S8 ve S8+ kullanıcılarına Android 8.0 Oreo güncellemesini sunmaya başlamıştı. Şirket güncellemeyi geri çekmiş durumda.

Samsung geçtiğimiz günlerde Galaxy S8 ve S8+ telefonları için Android 8.0 Oreo güncellemesini Türkiye, Norveç, Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan, Belçika, Almanya, Fransa ve Polonya gibi ülkelerdeki kullanıcılara sunmaya başlamıştı. Bu gelişme güncellemeyi uzunca bir süredir bekleyen S8 sahiplerini mutlu etse de şirket bazı nedenlerden dolayı Android 8.0 Oreo dağıtımını durdurduğu belirtiliyor.

 

Ayrıca Bkz.Dünyanın en ince televizyonu Xiaomi Mi LED TV 4 satışta!

Samsung ekosistemiyle ilgili güvenilir haberleriyle tanıdığımız SamMobile isimli web sitesi, Galaxy S8 ve S8+ için Oreo güncellemesinin durdurulduğunu doğruladı. Samsung güncellemeyi neden durdurduğunu açıklamadı ancak şirketi henüz tüm cihazlara ulaşmadan önce güncellemeyi geri çekmeye zorlayan şeyin, yazılımsal bir hata olabileceği düşünülüyor.

 

Henüz farkına varılmamış bir sorun olabilir

Bununla birlikte şu ana kadar kullanıcıların güncellemeden şikayetçi olduklarına dair herhangi bir rapor olmadığını belirtmek gerek. Ancak belki de henüz keşfedilmemiş bir sorun var ve Samsung bunu güncelleme yayınlandıktan sonra fark edebildi. Güney Koreli teknoloji devinin yeni bir firmware sürümü üzerinde çalıştığı söyleniyor. Yani kısacası güncellemeyi henüz alamayanların biraz daha beklemesi gerekecek.Source link

(Visited 5 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!