Samsung Galaxy J5 2017 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı – CepKolik


Akıllı telefon dünyasında en etkin firmalardan biri olan Samsung sürekli olarak yeni seri akıllı telefon modelleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Şimdilerde tanıtımına çok kısa bir süre kaldığı bilinen Samsung Galaxy S8 akıllı telefonlarının yeni tasarımları ve beklenen özellikleri ile sürekli olarak konuşulan akıllı telefon devinin bunun dışında orta segment akıllı telefon modellerinin yeni serileri üzerinde çalışmaların devam ettiği biliniyor. Son olarak kısa süre sonra çıkması beklenen Samsung Galaxy J5 2017 akıllı telefonları hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Performans testleriyle ortaya çıkan yeni seri akıllı telefonun beklenen özelliklerine daha detaylı olarak bakalım.

Samsung Galaxy J5 2017 Ekran İddiaları

Performans testlerine göre telefonun belli olan detaylarında ilk dikkat çeken ekran özellikleri oldu. Şu an için piyasadaki en güncel modelinde serinin 5.2 inç ekran boyutu kullandığını biliyoruz. Performans testlerine göre bu seride ise 4.8 inç ekranların gelmesi bekleniyor. 4.8 inç ekran boyutu ile ekranlar daha küçük tasarlanacak.

Samsung Galaxy J5 2017 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Bunun dışında ekran çözünürlüğünün ise 720p olduğu gözüküyor. Doğrulanmamış bilgiler olsa da ekran özelliklerinde bu şekilde bir seçim yapılması akıllı telefon devinin serilerinde değişime gideceğini de gösteriyor. Ayrıca son olarak ekranların çoklu dokunma desteği gibi standart özelliklere de sahip olacağının belirtilen detaylardan biri olduğunu ekleyelim.

Samsung Galaxy J5 2017 Kamera İddiaları

Aynı performans testlerinde en farklı özellikler ise kamera özellikleri. HDR modu, otomatik odaklama modu, yüz tanıma gibi üst düzey teknolojilere sahip olacağı düşünülen akıllı telefonun arka kamera kısmında da ön kamera kısmında da 12 MP değerinde kameraların kullanıldığı belirtiliyor. 4K çekim yapabileceğini belirtilen kameraların daha ne gibi kamera özelliklerine sahip olacağı ise akıllı telefonun ortaya çıkmasıyla beraber netlik kazanacak.

Samsung Galaxy J5 2017 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

 

Fakat ilk iddialara bakılırsa kamera konusunda Samsung Galaxy J5 2017 modeli eski seriye göre hem çok daha yüksek bir teknolojiye sahip olacak hem de daha yüksek çözünürlükle çekim imkanı sunulacak. Şu an için performans testleri sonrasında otaya çıkan iddialara göre kameranın genel olarak oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy J5 2017 Teknik Özellik İddiaları

Gelelim yeni akıllı telefonun en çok merak edilen noktasında. Telefonun teknik özellikleri konusunda da bazı iddialar ortaya çıkmış durumda. 8 çekirdekli Exynos işlemcileri kullandığı gözlenen akıllı telefonun 1.5 GHz hızı ile çalışması beklenen Exynos 7870 işlemcilerine eşlik edecek olan bellek miktarının ise 2 GB olduğu açıklandı.

Orta sınıf için ideal teknik özellikler olarak gösterilen özelliklerin son detayı ise 16 GB dahili depolama alanı oldu bunu da ekleyelim. Teknik özellikler konusunda işletim sistemi için ortaya atılan iddialarda ise Android Nougat serisi ortaya çıkıyor. Ekstra olarak yeni güncellemelerde alacağı düşünülen akıllı telefonun teknik özellikleri konusunda da iddialar bu şekilde.

Samsung Galaxy J5 2017 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

 

Samsung Galaxy J5 2017 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Telefonun çıkış tarihi konusunda net bir bilgi vermek mümkün değil. Performans testleri ortaya çıkmış olsa da yine telefonun net bir şekilde çıkış tarihi gösterilmedi. Haliyle daha birçok özelliğinin de değişiklik gösterilebileceğini düşündüğümüz telefonun ise çok fazla gecikmeyeceği belirtiliyor. Fiyatının da çok yüksek bir seviyede olmayacağı düşünülen akıllı telefonların tüm özellikleri ise Samsung tarafından yapılan tanıtımlarla ortaya çıkmış olacak. Şimdilik seri hakkında konuşulan bu özellikler dışında çok da bilgi elde etmek mümkün değil.

Not: görselleri yeni seriyi yansıtmıyor. Samsung henüz bu konuda yeni telefonla ilgili görsel yayınlamadı.Source link

(Visited 31 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!