Range Rover'ın yeni üyesi 'Velar' perdelerini kaldırdı – Teknokulis


İngiliz Land Rover markasının Range Rover serisi, kendine özgü modelleri ile ayrı bir marka algısı yaratıyor. Ailenin dördüncü ve son üyesi ise Range Rover Velar. Velar, ailenin en küçüğü olan Range Rover Evoque ile Range Rover Sport arasında konumlandırılıyor.

Henüz fiyatı belli olmasa da Velar’ın, Porsche Macan’a rakip olması bekleniyor. Diğer muhtemel rakiplerin ise BMW X4 ve BMW X6 olabileceği tahmin ediliyor. İngiliz marka, şimdilik sadece bir fotoğraf karesini paylaştığı aracında ilk dikkat çeken nokta, tavanın neredeyse dörtte üçünü kaplayan panaromik cam tavan. Yeni modellerinde artık alışılageldik dikey formlu stopların yerini yatay formlu stoplar almaya başladı. Bu yeni alışkanlık Range Rover Velar’da da devam ediyor. Yine paylaşılan fotoğrafa göre; panoramik cam tavandan iç mekanı da gözüken araçta geniş ekranlı bir bilgi-eğlence sistemi yer alıyor.

Land Rover tasarım ekibinden Gerry McGovern: “Biz Velar’ı yenilikçi Range Rover olarak nitelendiriyoruz. Markaya; cazibe, modernlik ve zerafet içeren yeni bir boyut getiriyor. Range Rover Velar her şeyi değiştirecek.” diyerek iddialı açıklamalarda bulundu. Range Rover Velar, Jaguar F-Pace modelinde de kullanılan alüminyum ağırlıklı IQ platformu üzerinde yükseliyor. Bu sayede modelde, arazi kabiliyetinden ziyade performans odaklı bir araç hedeflendiği ortaya çıkıyor.

Velar’da yer alacak güç üniteleri; Evoque’ta kullanılan dört silindirli, Sport modelinde kullanılan altı silindirli ve yüksek performanslı bir sekiz silindirlinin yanında ekonomiye yönelik bir plug-in hibrit versiyona da yer verilmesi bekleniyor.

Birçok yeni modelde olduğu gibi Range Rover Velar da ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda boy gösterecek.

Kaynak: Otohaber.com.trSource link

(Visited 11 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!