PUBG Yine Rekorlarıyla Gündem Oldu – Radarex


Oyun dünyasına girdiği andan beridir oyun dünyasını sallamaya devam eden PUBG oyunu, yavaş yavaş ulaşılmaz bir noktaya doğru geliyor. Öyle ki oyunun piyasaya sürülmesinin hemen öncesinde gösterilen ilgi, beklentilerin aksine devam etti ve oyun kararlı sürüm olarak çıktıktan sonrada devam etti. Genelde kullanım oranlarının sınırlı bir seviyede kalmasına alıştığımız online oyunlarından farklı olarak PUBG oyunu, final sürümüyle birçok rekor kırmayı başardı.

Rekorlar ilk olarak bilgisayar versiyonunda yaşandı fakat çok kısa süre içerisinde konsol kullanıcıları içinde aynı durum geçerli olmaya başladı. Şu an için Sony’nin oyun konsollarına destek yok fakat Xbox One oyun konsollarında yeni rekorlar geliyor.

PUBG Konsollarda Rekor Kırdı

Xbox One konsolları için Microsoft ile anlaşma yapan yapım, anlaşmanın meyvelerini almaya başladı. Bilgisayar sürümünden önce konsol sürümlerine final serisi gelen oyunun, konsollarda oyuncu sayısının 3 milyonu bulduğu açıklandı. 20 günlük bir süreçte 3 milyon kullanıcı sayısını yakalamayı başaran PUBG, Xbox One oyun konsollarında açık ara rekora imza atmıştı. 3 milyon oyuncu sayısının sadece 20 günlük bir süre içerisinde elde edilmiş olması Microsoft’un oyun konsolları içinde bir rekor olarak değerlendirilebilir.

PUBG

Bunun yanı sıra Steam platformunda ise oyuncu sayısının 28 milyona ulaştığı ortaya çıktı. 28 milyon kullanıcı sayısı da başka bir rekor. Bu gidişle rekorlara doymayacak gibi duran oyunun Sony oyun konsollarına gelmesiyle beraber oyuncu kitlesini çok daha yükseltmesi bekleniyor. Fakat Sony’nin oyun konsollarına yapımın gelmesi için herhangi bir çalışması yok.

Daha doğru ifade ile henüz yok demek yanlış olmayacaktır. Bunun için Sony’nin yapıma izin vermesi gerekecek. Bundan sonraki süreçte ne gibi rekorların geleceği ya da Sony’nin oyun konsollarına ne zaman destek verileceği gibi konuların önümüzdeki aylarda netleşmesi bekleniyor.Source link

(Visited 2 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!