Playstation vs Xbox karşılaştırması, Playstation ile Xbox'ın özellikleri nedir? – Etraf Haber


İki marka adeta birbirine savaş açtı. PlayStation 4 Pro’nun ardından Xbox cephesi iki kez rakibi PlayStation 4 ile dalga geçti fakat Sony’nin cevabı ağır oldu. PlayStation rakip olarak başka bir platforma bileniyor.

Bu ne kadar etik bilmiyorum. Evet, firmalar sektör büyüdükçe daha acımasız oluyorlar ve etikten git gide uzaklaşıyorlar. Geçtiğimiz günlerde PlayStation 4 Pro’nun duyurulmasından sonra, Xbox birkaç tweet ile rakibini alay konusu etmişti. Şimdiyse cevap PlayStation cephesinden geldi.

Aslında cevap ilk bakışta sert görünmüyor  ama Xbox tarafına bir mesaj yollanması gerekiyordu. Bu cevabı da Sony patronu Andrew House verdi.
PlayStation 4 Pro’nun Rakibi PC

“Konsollar henüz yarı ömürlerini doldurdular ve yenileri için daha uzun bir süre var. Ama oyunlarda en iyi grafik performansını arayanlar konsolları bırakıp, PC’ye göç ettiler. Bunun olmasını da zaten bekliyorduk.”

“Biz insanlara kendi ekosistemimiz içerisinde olabildiğince iyi ve yüksek performans kalitesi vermek istiyoruz. Eğer bunu istiyorsak PlayStation 4 Pro en net ve doğru cevaptır.”

Guardian’a verdiği röportajda kendisine Xbox Scorpio sorulunca, House şunları söyledi:

“Hakkında hiçbir şey bilmediğim bir konsolun marketteki yerini tartışamam. Biz bu nesilde 40 milyon satış rakamını geride bıraktık. Önümüzdeki yılın sonuna kadar 20 milyon daha ek satış bekliyoruz. Rakibimiz PC ve onunla aşık atabileceğine inandığımız bir konsolu piyasaya sürüyoruz.”

PlayStation 4 Pro, 10 Kasım’da tüm dünya ile aynı anda satışa sunulacak. 399 dolar olan satış fiyatının Türkiye’de 1.700 TL bandında olması bekleniyor.Source link

(Visited 28 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!