PlayStation 5 Konsolu İle İlgili İlk Bilgiler Ortaya Çıktı – Tekno Gündem


Bildiğiniz gibi Microsoft oyuncu kitlesini genişletmek, geride kaldığı konsol sektöründe Sony PlayStation oyuncularını kendi safına çekmek için birçok atak yapıyor. Bunlardan birisi olarak görülen Xbox Project Scorpio ise Sony cephesinin sessiz kaldığı bir uygulama olacak. Zira amaçları doğrultusunda daha fazla yeni oyuncu için Xbox One üzerine yapılacak iyileştirmeler ve oyun güncellemeleri Project Scorpio için en genel tanım halini alıyor.

Fakat zaten konsol sektörüne hakim olan PlayStation 4 konsolunun Slim kasası dahi ciddi bir alıcı bulmaya yetiyor. Çünkü genel geçer anlayış herkeste olan ve çevrenin sahip olduğu konsola sahip olmaktan geçiyor. Yani PlayStation 4 sayısıyla doğru orantılı bir PlayStation 5 satışının gerçekleşme ihtimali son derece yüksek görünüyor.

Microsoft ise böyle bir rahatlığa sahip değil. Xbox 360 sonrası Xbox One ile oyun yelpazesini arttıran, bilgisayar ile entegre bir sistem oluşturmak için temeller atan şirket başarıya ulaşmaya çalışacak. Ne kadar yeni oyuncuya sahip olursa bir sonraki konsol projesi için o kadar avantaj yakalayacak. Haliyle PlayStation 5 ile Xbox Project Scorpio arasında rekabet olmayacağı öngörülüyor. Aksine rekabet kendi başına Microsoft Xbox konsolunu sıkı bir döneme sürükleyecek.Source link

(Visited 28 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!