NVIDIA Pascal Tabanlı Şifreli Para Madencisi İle İlgili Detaylar Belli Oldu – Tekno Gündem


Gelişen teknoloji ile birlikte sanal alışveriş ve ödeme sistemlerinin gerekliliği ile şifreli para birimleri alanında birçok yeniliği gözlemliyoruz. Bu alanda dev firmaların yaptığı araştırma ve çalışmalara NVIDIA ve AMD’nin projeleri de girdi. Her iki firma da dijital para birimlerinin ortaya çıkarılmasına ön ayak olacak CPU sistemlerini pazara sunmak istediği iddiaları ortaya atıldı. Hatta iddiadan öte olarak NVIDIA ilk GPU madenci sistemi üzerinde çalışmalarını tamamlamış durumda.

NVIDIA tarafından GPU Mining System adı ile ortaya çıkan sistem Pascal tabanlı olarak üretilmiş ve bu sistemde GP106-100 GPU tabanlı 8 grafik kartı, Celeron mobil CPU, 4GB DDR3 RAM ve 64GB mSATA SSD disk yapısından oluşmakta.

Şimdilik 8 adet işlemcinin pasif olarak soğutulabildiği ve tek 6-pin PCle güç bağlantısının bu sistemi çalıştırmak için yeterli olduğu düşünülüyor. Bunun yanında anakart sisteminin de 7 adet 6-pin PCle bağlantısına ihtiyaç duyduğu açıklandı. Sistem üzerinde bulunan anakartta ise Gigabit Ethernet portu, USB 2.0 portu ve HDMI çıkışı da ek olarak yer almış durumda.

Sistemin stabilizasyonu için oluşturulan kombinasyonun görüntülerine bakıldığında yakalanan Hash oranının 1050W ile ZEC 2500sol/s olarak çıktığına dikkat çekiliyor. NVIDIA ile Radeon RX 470 ekran kartlarıyla kurulan sistemler kıyaslandığında CPU tarafından aşırı güç tüketimi ve anlamlı derecede soğutmalara ihtiyaç duyduğu Radeon sistemleri yönünden bildiriliyor.Source link

(Visited 20 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!