Nokia Sonunda İstediğini Aldı! Satış Rakamları Nasıl Gidiyor? – Radarex


HMD Global, tükendi denen Nokia markasını adeta sırtlandı. Teknoloji devi bir dönem çok kötü ilerleyen satışları ve Windows Phone denemelerinin başarısız olması gibi noktalar, markanın sonunu getirmişti. Fakat HMD Global sonrasında Nokia adeta küllerinden doğmaya başladı. Öncelikle yeni modeller Android işletim sistemi kullanmaya başladı.

Ardından tam olarak akıllı telefon dönüşümü tamamlandı ve Nokia adı ile akıllı telefonlar tanıtıldı. Ardı ardına gelen hamlelerden sonra ise markanın ne kadar başarı elde edeceği merak konusu olmuştu. Yeni akıllı telefonların ilk satış rakamları da gelmeye başladı. Buna göre telefonların satışlarından istenen rakamların elde edilmeye başlandığı da ortaya çıkmış durumda.

Nokia Ne Kadar Satış Elde Etti?

Bu kısa periyot içerisinde markanın yeni seri akıllı telefonlarından istenen satış rakamlarını elde etmeye başladığı ve hatta ilk satış rakamlarıyla beraber kalıcı yer edinme konusunda önemli adımların atılmış olduğu ortaya çıktı. Buna göre marka global alanda %0.4 gibi bir paya sahip oldu. Sınırlı üretim yapılan modellerden seri üretime geçiş yapılan akıllı telefonlara doğru ilerleyen teknoloji devinin, 0.1 milyon ile başlayan satışları ikinci dönem 1.4 milyon, şu an ise 3.5 milyon rakamlarına çıktı.

Nokia

Son dönemde de 4 milyon satış bandını geçmeyi başaran Nokia, sıfırdan istediği yere doğru ilerliyor gibi gözüküyor. Şu an için yeni seri akıllı telefonların da satışa çıkmasından sonra satış rakamlarının da oldukça yüksek seyredeceği gözüküyor.

Nokia markasına göre çok iyi giden satışların bir sonraki hedefinin ise 10 milyon bandı olduğu açıklandı. Nokia 9 modelinin tanıtılmasının hemen sonrasında satış rakamlarının 3-6 milyon arasında artış göstermesi bekleniyor. Böyle baktığımız zaman zaten önümüzdeki sene 10 milyon satış rakamı elde edilecek gibi gözüküyor.

Şimdilik yeni seri akıllı telefonları konusunda çalışmalar yapan markanın, akıllı telefon devleri arasında anılıp anılmayacağı konusunda yorum yapmak içinse oldukça erken. Bunun için Nokia’nin gelecek planları oldukça önemli. Sadece iyi bir başlangıç yapıldığını net bir şekilde söyleyebiliriz. Bundan sonraki süreçte gelinebilecek konumu 3 yeni modelin tanıtılmasından sonra daha iyi anlayacağız.Source link

(Visited 9 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!