Nokia, arka tarafında 5 lensiyle yeni Android telefonunu bu yıl sonunda satışa çıkarabilir! – Technotoday



İsveçli firma, 41MP kameralı Nokia 808 PureView’in ardından yine piyasayı sallamaya geliyor.

6 yıl önce çıkan 41MP kameralı Nokia 808 PureView

Akıllı olmayan telefonların lideri, piyasanın devi Nokia, şuanki sahibi HMD Global ile birlikte Android akıllı telefonları çıkarmaya devam ediyor. Firma, eskiden de hatırlayacağınız şekilde kameraya son derece önem veriyor ve daha önce de sektörü sallayan, şaşırtan şeyler yapmıştı. 

Bundan 6 yıl önce çıkarılan ve 41MP’lik Zeiss lensli bir kameraya sahip olan Nokia 808 PureView, akıllı telefon sektöründeki oyuncuları şaşırtmış ve “wow faktörü”nü almayı başarmıştı. Benzeri bir olayı yine yapsa yapsa Nokia yapar diyerek duyduğumuzda şaşırmadığımız ancak heyecanlandığımız haber, HMD’nin üretim ortağı Foxconn’dan geldi. 5 lense sahip olacak akıllı telefon, Foxconn’un ilettiğine göre çoktan hazırlanmış durumda ancak seri üretim için hala bir yol bulunabilmiş değil. 

Tahmini olarak bir duş başlığı şeklinde olacak 5 lensli kamera, flaşı ortada, lensleri de kenarlarda barındıracak. Lenslerin türleri ya da özellikleri hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor ancak Foxconn’un ARGE bölümünden gelen bu ifadenin gerçek olması muhtemel. Yetkili, eğer seri üretim için bir yol bulunursa yeni Nokia telefonun 2018’in sonlarına doğru satışa çıkabileceğini belirtti.



Source link

(Visited 6 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!