Nokia 2 Dayanıklılık Testine Girdi – Radarex


Akıllı telefon modelleri içerisinde pahalı olmayan ancak aranan özelliklere sahip olan seriler sunmaya başlayan Nokia, Android işletim sistemine dönüş içerisinde ilk olarak Nokia 6 telefonlarını sunmuş ve artık hem orta hem üst hem de giriş seviyesi modellerini geliştirmeye başlamıştı. Markanın bu bağlamda daha çok giriş seviyesine hitap eden yeni telefonu da kısa süre önce tanıtılmıştı. Markanın yeni telefonu Nokia 2 olarak tanıtılmış ve yeni modelin özellikleri de bir hayli beğenilmişti.

Tabii ki değerlendirmenin giriş seviyesine göre yapıldığını ekleyelim. Giriş seviyesine göre fiyat konusunda başarılı bulunan telefon, 100 dolar fiyat bandıyla satışa çıkmıştı. Tüm bunlardan sonra kullanıcıların merak ettikleri konu ise yeni modelin ne kadar sağlam olacağıydı. Bu konuda da ilk testler ortaya çıktı.

Nokia 2 Ne Kadar Dayanıklı?

Yeni modelin satışa çıkmasından sonra dayanıklılık testleri de gelmeye başladı. Nokia 2 modelinin düşük fiyatı, telefonun dayanıklılığının biraz düşük olacağı düşüncesini oluşturmuştu. İlk yapılan dayanıklılık testi bu nedenle oldukça önemli görüldü. Yapılan testlere baktığımız zaman ise telefonların beklenenden daha dayanıklı olduğu görülüyor. Fiyatına göre sunulan kasa malzemesi dayanıklılık konusunda başarılı değerler veren Nokia 2 modelinin, çizilmelere karşı ise pek tatmin edici olmadığını görüyoruz.

Isıya karşı dayanıklı, bükülme testlerine karşı orta başarıda olduğu görülen akıllı telefonların, metal tasarımı sayesinde artısının oldukça fazla gözüktüğünü de eklemek gerekiyor. Tüm bunlarla beraber beklenen dayanıklılık testlerinden oldukça başarılı çıktığı görülen akıllı telefonların, 100 doların hakkını verdiğini net bir şekilde söyleyebiliriz.

Eski modellere göre daha başarılı bir telefon söz konusu değil ancak sağlamlık konusunda istenen değerler elde edilmiş durumda. Tüm bu değerlendirmeyle beraber yapılan sağlamlık testine de haberimizde yer veriyoruz.Source link

(Visited 2 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!