Nissan'dan Çevre Dostu Bladeglider – Son Dakika


CARMEDYA.COM – 2016 yılında 32 bin 53 adet araç satışı ile  Türkiye pazarında satış rekoru kıran  Nissan, çevre dostu yaklaşımı ve spor otomobil sürüş dinamiklerini bir arada sunan BladeGlider ile  İstanbul Autoshow’da dikkat çekti. Konsept tasarımı, elektrikli motor ve yüksek performans ile birleştiren BladeGlider,  Nissan Intelligent Mobility’nin teknolojide geldiği noktayı gösteriyor.

BladeGlider’ın,  Nissan Intelligent Mobility’nin en önemli yansıması olduğunu ifade eden  Nissan Genel Müdürü Sinan Özkök yapmış olduğu değerlendirmede; “BladeGlider,  Nissan‘ın sürüş keyfi ile çevresel sorumlulukları birleştiren  Nissan Intelligent Mobility stratejisinin en başarılı yansımasıdır. Sektöre öncülük eden  Nissan, otomobil meraklılarının sıfır emisyonlu gelecek için sabırsızlandığını biliyor ve BladeGlider ile sıfır emisyonlu spor otomobil geleceğinin çok da uzak olmadığını mükemmel bir örnekle gösteriyor. 0’dan 100 km/s hıza 5 saniyeden az zamanda ulaşan BladeGlider,  Nissan‘ın çevik ve yüksek verimlilik seviyesine sahip bir elektrikli otomobil sunma ve elektrikli otomobil kavramına tamamen yeni bir boyut kazandırma vizyonunu temsil ediyor.” dedi.

Nissan olarak özellikle teknolojik gelişim ile üst segmentlerde görülen birçok yeniliği B segmentine kadar getirdiklerini belirten Sinan Özkök, sürüş güvenliği ve konforu ile müşterilerine daha heyecan verici ve daha keyifli bir deneyim yaşatmanın en büyük amaçları olduğunu söyledi.

2 yıl süren tasarım, mühendislik ve geliştirme çalışmalarının sonunda ortaya çıkan BladeGlider, 200 KW’lık güce ve 707 Nm torka sahip. BladeGlider tekerleklerden aldığı verilerle; hız, pillerin şarj durumu, enerji geri kazanım modu ve tork haritası gibi sürüşle ilgili bilgileri gelişmiş bilgi ekranında gösteriyor. Merkezi ekranı çevreleyen iki adet ekran, ön tekerleklerin hemen arkasına yerleştirilmiş olan geri görüş kameralarının görüntüsünü yansıtıyor.

Nissan,  İstanbul Autoshow’da ikinci salonda BladeGlider’ın yanı sıra  Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından hem “2016 Yılının En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası” hem de “Navara Lansman İletişimi” projesiyle “Yılın Entegre İletişim Kampanyası” ödüllerinin sahibi olan pick-up modeli Navara, 2016 yılında dünyanın en çok satan SUV modeli olan X-Trail, 2006 yılında lanse edildiğinden beri önemli satış rakamlarına imza atan Qashqai ile Juke ve Pulsar modellerini de sergiliyor.»
»  
  Haber Yayın Tarihi : 23.4.2017 20:56:00 Carmedya.comSource link

(Visited 22 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!