Microsoft'tan Yeni Surface Book i7 ve Surface Studio – CHIP Online


Windows 10’un ikinci büyük güncellemesini bugün duyuran Microsoft, New York etkinliğinin devamında yeni Surface cihazlarını da gün yüzüne çıkardı.

Yeni i7 işlemcili Surface Book, Microsoft’a göre kullanıcılardan sıkça gelen güç talebini karşılıyor. Surface bölümünün lideri Panos Panay, Surface Book’un i7 sürümünün içten dışa yeniden tasarlandığını ve daha yüksek bir performans sunduğunu söylüyor. Grafik performansını iki katına çıkarmayı başardıklarını söyleyen Panay, yüzde 30 daha iyi pil ömrüyle kullanıcılardan gelen bir başka talebi yerine getirdiklerini belirtti.

Yenilenen laptop, bugünden itibaren 2.399 dolardan ön siparişe sunulmaya başlanıyor. Cihazın dağıtımı ise Kasım’da başlayacak.

Surface Studio: 28 inç’lik bir All-In-OneMicrosoft’un bugünkü önemli donanım tanıtımlarından ikincisi, Surface Studio oldu.

Şimdiye kadarki en ince LCD ekranlı bilgisayar olduğu iddia edilen Surface Studio, renk gamını gerçek zamanlı değiştirebiliyor. Microsoft’a göre bu, Surface Studio’yu tasarımcı ve içerik oluşturucular için ideal bir makine haline getiriyor. Bir başka özellik olan True Scale, nesnelerin ekranda gerçek hayattakiyle aynı boyutta görünmesini sağlıyor.

Windows Hello desteği ile yüzünüzü kullanarak oturum açmanıza izin veren Surface Studio, Microsoft’a göre “masanızı bir stüdyoya dönüştürüyor”. Cihazın üzerindeki güçlü menteşe, aynı zamanda ekranı istediğiniz açıda ayarlamanızı sağlayacak kadar esnek. Surface Studio’da Surface Pen desteği bulunduğundan, ekranı istediğiniz gibi ayarlayabilmeniz kilit önem taşıyor.Surface Studio’nun öne çıkan özellikleri arasında şunlar var:

  • 28 inç PixelSense dokunmatik ekran, 3:2 ekran oranı
  • Dört çekirdeğe kadar Intel Core i7 işlemci (Skylake)
  • 32GB’a kadar RAM
  • 2TB’a kadar “rapid hybrid drive”
  • Nvidia GeForce GTX 980M grafikler
  • HD webcam
  • SD kart slotu
  • Ethernet portu
  • 4 USB 3.0 portu
  • Dolby Audio Premium özellikli Stereo hoparlörler


Cihazın en heyecan verici ve bir o kadar ayırt edici özelliği ise “yaratıcı süreç için yeni bir araç olan” Surface Dial. Dial üzerine bastığınızda ekranda dairesel bir menü görünüyor. Düğmeyi çevirerek farklı işlevlere ulaşabiliyorsunuz. Daha ilginci, Surface Dial’ı ekranın üzerinde, ekranla etkileşimde bulunmak üzere de kullanabiliyorsunuz.

Bugün ön siparişe sunulan Surface Studio’nun fiyatı, seçeceğiniz konfigürasyona göre 2.999 dolar ile 4.199 dolar arasında değişiyor. Cihaz 15 Aralık’ta piyasaya sürülecek.

Oynat
Microsoft’tan yeni bilgisayar: Surface Studio
Microsoft’un yeni 28 inç’lik masaüstü bilgisayarı, özellikle içerik oluşturucularının ve tasarımcıların ilgisini çekecek


Source link

(Visited 54 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!