Microsoft'tan sorun çözen Chrome eklentisi – Hürriyet


Microsoft, Windows 10 kullanıcılarının işini kolaylaştıracak, özel bir Chrome eklentisi yayınladı!

Microsoft, Windows 10 ile beraber sunmaya başladığı bir işlev sayesinde sadece bir kez oturum açıp, kimlik bilgilerinizi Edge dahil tüm işletim sisteminizde kullanmanıza izin vermeye başlamıştı. Ancak hem kurumsal, hem de tüketici alanında Google Chrome daha çok tercih edildiği için bu işlevin faydası azalmıştı.

Firma bu sorunu çözmek için Windows 10 Accounts isimli yeni bir Chrome eklentisi yayınladı. Yeni eklendi, Windows 10 kullanan kullanıcıların Active Directory’ye bir kez oturum açtıktan sonra Google’ın tüm hizmetlerine oturum açmalarını sağlıyor. Örneğin bilgisayarına kurumsal Active Directory kimliğiyle oturum açan bir kullanıcı, Chrome’daki belirli hizmetlere de oturum açmış oluyor.

Eklentinin desteklediği hizmetler arasında OneDrive for Business, Office 365, Exchange Online ve Microsoft dışında birkaç hizmet var. IT yöneticileri, istediklerinde Enterprise sürümdeki güvenlik protokollerini kullanarak cihaz tabanlı ilkeleri yönetebiliyorlar. Eklenti, Windows 10 Creators Update’in yüklenmiş olmasını gerektiriyor ve şu an tüketicilere yönelik Microsoft hesaplarını desteklemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: CHROME’UN 20 GİZLİ ÖZELLİĞİSource link

(Visited 6 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!