Microsoft yüzlerce çalışanı işten çıkarıyor – Hürriyet


Microsoft‘un perşembe günü yaptığı açıklamaya göre bu yılın daha erken dönemlerinde duyurulan 1.850 işten çıkartmanın üzerine 2017’nin ortasına kadar 2.850 kişi daha işlerini kaybedecek.

Düzenleme gereği yapılan başvuruya göre bu işten çıkarmadan etkilenenlerin büyük bir çoğunluğu, zaten küresel satışlarda pek çok kişinin işten çıkartıldığıtelefon bölümü olacak.

Bu işten çıkarmalar, Microsoft‘un, 2015 yılında Nokia‘yı alması ile büyüyen telefon işini küçültme kararının bir uzantısı olarak ortaya çıkıyor. Bu satın alım, eski CEO Steve Ballmer’ın firmayı terk etme kararını açıklamadan önle yaptığı son işlem olmuştu. Ancak Ballmer’ın varisinin mobil endüstrisi hakkında aynı fikre sahip olmadığı söylenebilir. Microsoft, işten çıkarmalar hakkında 10-K başvurusunda bulunanlar dışında bir bilgi vermiş değil.

Bunun Microsoft’un işi için genel olarak ne anlama geleceği ise henüz belli değil. Microsoft’un en son finansal raporu yıldan yıla gelir düşüşü gösterirken, firmanın bulut işinin büyümeye devam ettiği gözüküyordu. Telefon donanımı ise Microsoft’un finansı için son birkaç çeyrektir kötü bir nokta olmaya devam ediyor.

MICROSOFT’UN YENİ TASARIM DİLİSource link

(Visited 38 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!