Microsoft Surface Phone'un yeni konsepti gerçekleşirse iPhone X'i zor günler bekliyor – Milliyet


19.12.2017’de eklendi19.12.2017-15:09 ‘de güncellendi

Microsoft’un mobil piyasadan çekildiğini düşünürken, farklı bir değişimle geri dönmeye hazırlanıyor. Şu ana kadar gördüklerimizden farklı olan Surface Phone’un alınan patentlerinin çizimleri ve konsept tasarımı ortaya çıktı. Öte yandan Microsoft Surface Phone’un bu konsept tasarımı hayata geçirilirse iPhone X’i zor günler bekliyor olabilir.

milliyet.com.tr

Microsoft, iki ay önce artık Microsoft Mobile desteğini sunmayacağını ve yeni bir yazılım üretmeyeceğini duyurmuştu ancak bu kararlar Microsoft’un yeni bir telefon üretmesine engel olmadı. Microsoft’un yeni bir telefon üzerinde çalıştığı yapılan haberler ve sızıntılar sayesinde uzun zamandır konuşuluyordu ve şirket, son zamanlarda aldığı patentlerde bu çalışmaları doğrulamış oldu. 

Tasarımcı David Breyer, alınan patentlerin çizimlerine dayanarak Surface Phone’un nasıl görüneceğine dair konsept çalışmalar hazırladı. Yayınlanan tasarımların hepsinde Microsoft’un eskiden piyasaya sürdüğü cihazlardan izler bulunuyor. Tasarım, bordo ve kobalt mavisi gibi tipik Microsoft görünümünde resmediliyor fakat katlanabilir ekranı ve menteşeli formuyla alışık olmadığımız bir görünüme sahip olacağa benziyor.
Surface Pen desteği de olacak.

Katlanabilir ekranı, geniş ekranıyla çok amaçlı bir telefon olarak kullanılacak olan Surface Phone’a Surface Pen desteğide eklendiği alınan patentler sayesinde onaylandı. 

Cihazın dış tasarımında USB Type-C girişi, ses kontrol düğmeleri ve kilit dışında ekipman bulunmuyor. Ancak telefonun ekranları iç yüzeyde kaldığından dış kısmında bildirimleri ve tarih-saat görüntülemek için kolaylık sağlayacak küçük bir ekran bulunuyor. 

Tasarımıyla ilgili bu bilgiler sadece patent çizimlerine dayandırılmış tahminler, cihazın nasıl görüneceği ve iç donanımıyla ilgili kesin bilgiler henüz açıklanmış değil fakat yakın zamanda resmi açıklamalarla karşımıza çıkması bekleniyor.Source link

(Visited 4 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!