Microsoft premium bir cihazla mobil sektöre geri dönüyor – DonanimHaber


Microsoft’a yakınlığıyla bilinen Brad Sams, yazılım devinin premium bir cihazla mobil piyasaya geri döneceğini söyledi. Sams’e göre test edilen prototip şirket ofislerinde dolaşmaya başladı bile.

Yıllardır, Microsoft’un üst düzey bir Windows 10 Mobile cihazı çıkaracağını duyuyoruz ancak Redmond merkezli yazılım devi bu cihazı hiçbir şekilde piyasaya sürme kararı almadı. Gelen yeni haberler, Android ve iOS piyasaya hakim olsa bile Microsoft’un sektöre geri dönüş yapmaya hazırlandığını gösteriyor.

 

Thurrott.com’un yönetici editörü Brad Sams, yeni bir mobil cihaz prototipinin test edildiğini ve halen “şirket ofislerinde” dolaştığını söylüyor. Muhtemelen aklınıza ilk olarak Surface Phone geldi ancak Brad yeni cihazın Microsoft’un Surface bölümü tarafından yapılmadığını söylüyor.

 

Ayrıca Bkz.Putin-Trump görüşmesinde House of Cards sahnesi

Şu aşamada bir akıllı telefondan mı yoksa tabletten mi bahsedildiğini bilmiyoruz. Hatta Sams bile cihazın nasıl bir formda geleceğinden %100 emin değil. Ancak şirketin akıllı telefon serisindeki boşluğu doldurması bakımından bunun bir telefon olabileceğinden bahsediliyor. 

 

Tek bildiğimiz şey, cihazın Alex Kipman tarafından yönetilen bir ekip tarafından geliştirildiği. Bilindiği üzere Kipman, Microsoft’un HoloLens projesinin başındaki isim. Yani büyük ihtimalle cihazda artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik özelliklerini göreceğiz.Source link

(Visited 12 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!