Kaktüs radyasyonu emer mi? Kaktüsün yararları nelerdir? – Haber Merkezi


İşin uzmanları kaktüs hakkında doğru bilinen yanlışları açıkladı. Kaktüsün radyasyonu emdiği uzun süreden beri iddia ediliyordu. Hatta radyasyonlu ortamlarda mutlaka kaktüs bulundurulması gerektiği de söyleniyordu. Peki kaktüs gerçekten radyasyonu emer mi? Kaktüs, yararlı mıdır? Kaktüsün yararları nelerdir?


Uzmanlar, kaktüs hakkında yanlış bilinenleri açıkladı. Kaktüsün yararlı bir bitki olduğunu belirten uzmanlar, kaktüsün enerjiyi çektiğini de söyledi. Elektromanyetik kirliliğe karşı kitabında önerilerde bulunan  Dr. Sinan Akkurt, hayatımıza teknolojinin girmesinin çok önemli bir artı olduğunu ancak, sağlığımız açısından çok sakıncalı sonuçlar doğurduğunu söyledi. Dr. Sinan Akkurt, en çok merak edilen konulardan biri olan kaktüs radyasyonu emer mi sorusunu da kitabında yanıtladı.


İNSANIN KALDIRABİLECEĞİNDEN BİN KAT FAZLA AKIM


Dr. Sinan Akkurt, kitabında elektronik cihazların ve teknolojinin hayatı kolaylaştırdığını ancak diğer yandan da insanın kaldırabileceğinden bin kat fazla akımı insan vücuduna yüklediğini dile getirdi. 10 Hertz insan vücudunun kaldırabileceği akım diyen Akkurt, fazla akımın vücuda yüklenmesi ile bedenin aşırı stres yaşadığını dile getirdi. Vücudun yaşadığı bu stres kanser ve kronik yorgunluğun yanı sıra bir çok hastalığa davetiye çıkartıyor.


DOĞAL TAŞLARI YATAK ODANIZDA BULUNDURMAYIN


Akkurt, internet, televizyon, metro hatları, bilgisayar, cep telefonu gibi cihazlardan mümkün olduğunca uzak durulması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca Akkurt, doğal taşların da belli bir yükü bedene yüklediğini dile getirerek yatak odasında doğal taş bulundurmanın sakıncalı olduğunu söylüyor.


RADYASYONUN ETKİLERİNİ AZALTMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER


Dr. Sinan Akkurt, radyasyonun zararlı etkilerinden korunmak için öncelikle cihazların uyurken kapatılması gerektiğini belirtiyor. Bunun yanı sıra her gün bir kase yoğurt tüketilmesi ve bol bol su içilmesi gerektiğini belirten Akkurt, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi aletler çalışırken yakınında bulunulmaması gerektiğini, mikrodalga fırın kullanmanın zararlı olduğunu, uyumadan önce başta modem olmak üzere elektronik cihazların kapatılması gerektiğini ve saç kurutma makinelerini sık kullanmamak gerektiğini dile getiriyor.


KAKTÜS RADYASYONU ALIYOR MU?


Kaktüs radyasyonu emer mi sorusuna da yanıt veren Dr. Sinan Akkurt, büyük kaktüslerin radyasyonu çektiğini söyledi. Kaktüslerin dikenleri aracılığı ile ortamdaki enerjiyi kendisine çektiğini belireten Dr. Sinan Akkurt, kaktüs ne kadar büyük olursa o kadar çok radyasyon emer dedi. Dr. Sinan Akkurt, özellikle haftada bir kez toprağa basılması gerektiğini dile getirerek, Kaktüsün dışında beyaz ve pembe kuvars kristali ile radyasyon emme özelliği bulunan telefon kılıflarının kullanımına özen gösterilmesi gerektiğini söyledi. 
Source link

(Visited 42 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!