iPhone X'le Yapılan Optik İlüzyon Şaşırttı! – Turkmmo.com


Apple’ın son çıkardığı amiral gemisi modeli iPhone X yalnızca ekranın üzerindeki çentikli tasarımıyla değil, sahip olduğu üstün donanımsal özellikleriyle de gündeme oturmuştu. Malum olduğu üzere cihazda yer alan ARKit desteği ile artırılmış gerçeklik uygulamaları geliştirebilmek mümkün. Şimdilerdeyse bağımsız bir geliştirici, bu yazılım altyapısını kullanarak iPhone X’le optik bir ilüzyon oluşturup Twitter’dan paylaştı.

Aşağıda yer alan optik ilüzyon videosu, İsveçli sanatçı Peder Norrby tarafından hazırlandı. ARKit’le geliştirdiği uygulamanın videosunu Twitter’daki takipçileriyle paylaşan Norrby’nin “Taşınabilir kara delik” diye adlandırdığı bu çalışma kısa sürede yüzlerce kez RT edildi.

Etkileyici, değil mi? Bu video çok beğenildikten sonra kullanıcılardan gelen meraklı sorulara dayanamayan sanatçı, optik ilüzyonu nasıl oluşturduğunu anlattığı ikinci bir video daha yayınladı. O da hemen aşağıda.

Buna göre Norrby, uygulamayı geliştirirken iPhone X’in ARKit kütüphanesinden faydalanmış.

Bu kütüphane kullanılarak geliştirilen uygulama, kullanıcının kafa hareketlerini takip ederek baktığı her açıdan derinlik hissinin oluşturulmasını sağlıyor. Bu sayede göz nereden bakıyor olursa olsun, telefonun ekranındaki görüntü bu açıya göre yeniden şekil alıyor. Müthiş bir teknoloji doğrusu.

Açık kaynak olarak yayına verilecek

Çokça beğenilen ve diğer uygulama geliştiricileri tarafından da merak edilen bu küçük uygulama, The Parallax View ismiyle App Store’daki yer alacak. Gelecekteki çalışmalar için örnek teşkil etmesi maksadıyla da uygulama, açık kaynak olarak Github’da yayınlanacak.Source link

(Visited 2 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!