iPhone X tanıtımında skandal hata – Ensonhaber


iPhone X tanıtımında skandal hata

234234

Bu zamana kadar en pahalı modelinin tanıtımını yapan Apple adına lansman gecesinde utanç verici anlar yaşandı. Şirketin yeni telefonu X, tanıtımının yapıldığı sırada yine yeni bir teknolojisi olan FaceID(yüz tanıma sistemi) bir anlığına başarısız sonuç verdi.

iPhone X tanıtımında skandal hata

YÜZ TANIMA SİSTEMİ ÇALIŞMADI

Şirketin yazılım mühendisi ve Başkan Yardımcısı Craig Federighi telefonu tanıtmak için sahneye geldiğinde cihazı eline aldı ve  yeni yüz tanıma sistemi Face ID’yi kullanarak telefonun kilidini açmaya çalışmıştı. Ancak bu girişim başarısız oldu, telefon açılmak yerine şifre ekranına düştü.

iPhone X tanıtımında skandal hata VİDEO


iPhone X tanıtımında skandal hata

Federighi yüz tanıma sisteminin milyonda bir ihtimalle hata verdiğini belirttiği anlarda bu olayın meydana gelmesi sosyal medyada alay konusu olurken, yaşanan olay ile iglili  Apple’dan açıklama yapıldı.

“ÇOK FAZLA İNSAN TELEFONLA OYNADI”

Apple yaşanan aksaklık ile ilgili bir açıklama yaptı. yapılan açıklamada, sahne arkasında çok fazla insanın telefonla oynadığı ve hatanın bundan kaynaklandığı belirtildi.

iPhone X tanıtımında skandal hata

Apple sözcüsü Yahoo’ya verdiği demeçte, “İnsanlar sahnedeki tanıtımından önce aleti kullanıyorlardı. Ve Face ID sisteminin kendi yüzlerini tanımaya çalıştığını fark etmediler. Bu kişiler Craig olmadığı için sistem birçok kez başarısız oldu. iPhone da tasarımına uygun olarak şifre girilmesini istedi. Face ID, tasarlandığı gibi çalıştı” dedi.Source link

(Visited 6 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!