İphone 8 Plus, Apple Tarihinde Bir İlke İmza Attı! – Haberler


iPhone 6 Plus’ın satışa sunulması ile birlikte yıllardır küçük ekranlı akıllı telefon kullanan müşterilerinin karşısına bir phablet modeli ile çıkan Apple, daha fazla kullanıcıya ulaşırken alışkanlıkların değişmesini sağlayamadı.

iPhone 8 Plus inceleme

Zira, 2014 yılında iPhone 6 ile başlayan ve 6S / 7 / 8 şeklinde devam eden iki modelden oluşan akıllı telefon serisinde satış rakamları anlamında bugüne kadar kazanan hep, Plus’ın aksine standart model oluyordu.

iPhone X İnceleme – iPhone X ne kadar farklı?

iPhone X modeli ile son dönemde teknoloji gündeminden düşmeyen şirketin, 2017 yılı 3. çeyrek satış analizlerinin yayınlanması ile birlikte, iPhone 8 Plus modelinin Apple tarihinde bir ilke imza attığı ortaya çıktı.

iPhone 8 Plus satışları, iPhone 8’i geride bıraktı!

Araştırma şirketi Canalys tarafından 2017 yılının üçüncü çeyreğine dair yayınlanan raporda, iPhone 8 Plus’ın yüksek satış rakamları ile, standart olan iPhone 8’i geride bıraktığı görülüyor. Bu kapsamda Apple tarihinde ilk defa bir Plus modeli, standart modelden daha fazla satışa ulaştı.

iPhone 8 Plus

Genel tabloya baktığımızda, yılın üçüncü çeyreğinde 11.8 milyon satış rakamına ulaşan iPhone 8 serisi, geçtiğimiz yıl 14 milyon seviyesine ulaşan iPhone 7 serisinin gerisinde kalıyor. Bu kapsamda yeni iPhone modellerine ilginin geçtiğimiz yıllara kıyasla düşük olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

iPhone 8 serisine olan ilginin geçtiğimiz yıllara göre düşük olmanın en büyük iki nedeni olarak, Apple‘ın benzer tasarımı kullanmaya devam etmesi ve kullanıcıların iPhone X’e odaklanması gösteriliyor.

: : Sizin tercihiniz standart model mi yoksa Plus mı?Source link

(Visited 5 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!