iPhone 8, piyasadaki en yüksek ekran-gövde oranına sahip olacak – Milliyet


03.07.2017’de eklendi03.07.2017-19:06 ‘de güncellendi

KGI analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2017 model iPhone 8 cihazında ekrana gömülü parmak izi özelliğinin yer almadığını ancak, bugüne kadar görülmüş en yüksek ekran gövde oranına sahip olacaklarını belirtti.

KGI analisti Ming-Chi Kuo yeni iPhone modelleri için yeni bir rapor yayınladı. Kuo’ya göre piyasadaki en büyük ekran gövde oranı sahip olacak iPhone 8’de ekrana gömülü Touch ID özelliği bulunmayacak. Bunun duşunda ekranın ön yüzünde tıpkı Essential Phone’da olduğu gibi bir çentik/çıkıntı bulunacak.

Raporlara göre ekranın üst kısmındaki çentik kamera sensörü ve ahizeyi içerecek, onun dışında neredeyse hiçbir çerçeve bulunmayacak. iPhone 8, 5.8 inçlik OLED bir ekranla beraber gelmesine rağmen, boyutları iPhone 7 ile hemen hemen aynı olacak. Ancak kullanılabilir ekran alanın yalnızca 5.2 inç olacağı iddia ediliyor. 

Diğer yandan iPhone 8’in kasasısınn paslanmaz çelik çerçeve ve camdan olacağı belirtiliyor. iPhone 8’deki ön kamera sistemi, yüz tanımayla kimlik doğrulama ve 3D derinlik algılamayı da destekleyecek. iPhone 8 ve 5.5 inçlik iPhone 7s Plus 3 GB RAM, 4,7 inç iPhone 7s’te ise 2 GB RAM kullanılacağı söyleniyor.

KGI, her üç yeni iPhone’da 64 ve 256 GB depolama seçeneklerinin olacağını ve her üçünün hızlı şarj desteği sunacağını ifade etti.

KGI, Apple‘ın üç yeni iPhone modelini Eylül olayında duyuracağını belirtiyor.Source link

(Visited 15 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!