iPhone 8 Modeli 3D Derinlik Algılama Sensörü Olan Kamera İle Geliyor – Tekno Gündem


Bugüne kadar Apple’ın ürünleri ile ilgili tahminleri ile ünlenen KGI Security analisti Ming-Chi Kuo bilindiği üzere geçtiğimiz Şubat ayında iPhone 8 modeli ile ilgili bir iddia ortaya atmıştı. Kuo’ya göre Apple’ın 10. yıl ürünü olacak olan iPhone 8 modeli 3D derinlik algılama özelliği olan kamera ile kullanıcıların karşısına çıkacağı düşünülürken aradan geçen 4 ay sonrasında bugün Apple’ın ürün tedarikçilerinden olan Largan Precision’ın Nikkei aracılığıyla verdiği haberle bu özellik doğrulanmış oldu.

iPhone 8 modelinin 5.8inç OLED ekran ile geliştirildiği hemen hemen kesinleşirken ürüne ait diğer özellikler de yavaş yavaş şekillenmeye başladı.

Apple’ın tedarikçilerinden Largan Precision, bu Haziran ayı itibariyle Apple’a 3D derinlik algılayıcı sensörlü lensler gönderdiklerini belirtti. Bu durumla birlikte daha önce Ming-Chi Kuo’nun iddiaları birleştiğinde iPhone 8 modelinin bu özelliği kullanıcısına sunacağı yüksek ihtimal olarak değerlendirildi.

3D derinlik algılayıcı sensörlerin iPhone 8 kullanıcılarına yüz tanıma özelliği ile akıllı telefonlarının kilitlerini açabilmesini sağlayacak. Bu sensörler sayesinde cihazın önünde bulunan objelerin derinlik haritasını hesaplamak adına RGB kamera sensörleriyle birlikte kızıl ötesi lazer sistemleri birleştirilecek.

Daha önce Kuo tarafından ortaya atılan 3D sensörlü kamera iddiası, Largan CEO’sunun yaptığı açıklama ile daha güçlü olarak kendisini gösterdi. Büyük ihtimalle Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 8 modelinde bu özellik kullanıcılara sunulacak.Source link

(Visited 22 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!