iOS 11'de uçak modu tercihleri de güncellenecek – MaxiCep


Teknoloji dünyasının en önemli ismi konumunda yer alan Apple firması, tablet bilgisayar ve akıllı telefon modellerinde kullandığı iOS işletim sistemini güncellemek adına kollarını sıvadı. Kısa bir süre içerisinde iOS 11 işletim sistemiyle karşımıza çıkmayı planlayan firma, bu işletim sisteminde her alanda farklı değişikliklerin altına imza atmayı amaçlıyor.

Bu bağlamda iOS işletim sistemindeki Uçak Modu‘nu güncellemeyi amaçlayan Apple, oldukça basit gözüken ama önemli olan bir yeniliğin altına imzasını attı. iOS’un tüm sürümlerinde Uçak Modu aktif olduğunda sadece GSM sinyalleri değil, Wi-Fi ve Bluetooth gibi birçok sinyalin kesilmesini sağlıyordu.

Ancak yeni güncelleme ile birlikte cep telefonlarında Uçak Modu‘nu aktif hale getirecek olanlara manuel bir seçenek sunulacak. Uçak modu aktif edildiğinde GSM sinyallerinin alınması kesinlikle sonlanacakken, Bluetooth ve Wi-Fi sinyallerini kapatmak ise sizlerin tercihine bırakılacak.

Yani artık telefonunuzda Uçak Modu aktifken Wi-Fi’ye bağlanarak internette yada sosyal ağ hesaplarınızda dolaşmanıza ve Bluetooth üzerinden veri transferi gerçekleştirmenize imkan tanınacak. Telefonlarının daha hızlı şarj olması için Uçak Modu’nu kullananlar özellikle bu yenilikle oldukça mutlu olacak gibi duruyor.Source link

(Visited 15 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!