iOS 10.3 güncellemesi yayınlandı! İşte iOS 10.3 özellikleri ve yenilikleri – CNN Türk


Apple, iOS’u geliştirmeye devam ediyor. Kullanıcılarının daha iyi bir Apple deneyimi yaşayabilmeleri için çalışmalar yapan firma, iOS 10.3’ü yayınladı. Böylece bu deneyimi hemen yaşamak isteyenler iOS 10.3’ü indirebiliyor. 2 aylık bir aranın ardından yayınlanan iOS 10.3 güncellemesi yine bir çok yeniliği beraberinde getirdi.

AirPods’unuzu bulun

Yayınlanan güncelleme ile birlikte iPhone’u Bul uygulamasına AirPods desteği geldi ve böylece artık sadece iPhone’nunuzun değil, AirPods kablosuz kulaklıklarınızın da konumunu, yani nerede olduğunu görebileceksiniz. Bir süre önce AppStore’dan kaldırılan AirPods’u bulma uygulamasının neden kaldırıldığı da böylece ortaya çıkmış oldu. iOS 10.3’te yer alan bu özellik sayesinde kaybolan AirPods’unuzu bulabilirsiniz.

Uygulama animasyonlarında yenilik

Apple yeni güncellemede uygulamaların açılıp kapanırken görünen animasyonlarda yenilikler yaptı. Bu değişiklikle ön izlemeler küçültülürken, ön izlemelerindeki keskin çizgilerden uzaklaşılmış.

Apple profilinizi daha kolay yönetin

iOS 10.3 güncellemesiyle artık Apple kimliğinizi daha kolay yönetebileceksiniz. Ayarlar kısmına geldiğinizde uygulamanın en üstünde Apple profilinizi görebiliyorsunuz. Yine iCloud bölümünden depolama alanının nasıl kullanıldığı, yedeklemelerin ne kadarının kullanıldığı bilgilerine kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Uygulama uyumluluğunuzu kontrol edin

Apple son güncellemesiyle kullanıcı deneyimini arttırıyor. Cihazınıza iOS 10.3’ü yüklemenizin ardından Uygulama Uyumluluğu özelliği sayesinde cihazınızı yavaşlatan, güncellemenizle çakışan uygulamaları görebilir, dilerseniz bu uygulamaları kolayca cihazınızdan kaldırabilirsiniz.

Aracınızı kolayca bulun

Yeniliklerden kimi hemen gözünüze çarparken, bazıları ise işlevsel ancak doğrudan dikkatinizi çekmiyor. Haritalar uygulamasında bir konumun hava durumu simgesine basılı tuttuğunuzda hava durumu tahminlerini görebiliyorsunuz. Yine bu güncellemenin ardından aracınızı park ettiğiniz yeri telefondan işaretleyebiliyor, böylece kolayca bulabiliyorsunuz.

iOS 10.3 nasıl indiriliyor?

Apple’ın yeni güncellemesi iOS 10.3’ü; Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme yolnu takip ederek indirebilir, telefonunuza kurabilirsiniz. Ayrıca iOS 10.3 ile birlikte macOS 10.12.4 Sierra sürümünü, watchOS 3.2 sürümünü ve tvOS 10.2 sürümünü de kullanabilirsiniz.Source link

(Visited 41 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!