İnternet paketi yetmeyenlere Google çözümü! – ShiftDelete


Ülkemizde 4.5G Teknolojisinden sonra tarifelerin internet kotalarında artış olsa da çoğu kullanıcının internet paketi, isteklerini tam olarak karşılamıyor denebilir.

Kullanıcıların isteği dışında internete bağlanan uygulamalar, tarifelerde bulunan internet kotasının çabucak dolmasına sebep olabiliyor. Özellikle Android cihazlarda görülen bu problem Google’ın yeni uygulamasıyla çözülecek gibi görünüyor.

Triangle ile daha verimli internet kullanımı

Google, Android kullanıcılarının hücresel veri yönetimini daha iyi yapabilecekleri uygulamasını test etmeye başladı. Triangle adı verilen uygulama ile kullanıcılar, internet paketi kullanımlarını detaylı olarak görüntüleyebilecek.

Her uygulamanın internet kullanım oranını da inceleyebilecek olan kullanıcılar, istedikleri uygulamanın internet erişimini Triangle üzerinden durdurabilecek.

17-06/29/google-triangle-geliyor2.png17-06/29/google-triangle-geliyor3.png

iPhone kullanıcılarının uzun zamandır sahip olduğu bu özellik, Triangle ile Android kullanıcılarına da sunulmaya başlayacak. Kullanıcılar istedikleri uygulamanın internet erişimini durdurarak internet paketinin daha verimli kullanabilecek.

Aslında Triangle, Google’ın internet kullanımını daha iyi kontrol etmek için kullanıcılarına sunduğu ilk uygulama değil. Önce şirketin web tarayıcısı Google Chrome’un mobil versiyonunda görülen bu özellik, daha sonra Google Pixel‘de görülmüştü.

Karşılaştıracak olursak Triangle, Google Pixel ile sunulan veri tasarrufu modundan çok daha iyi özellikler sunuyor.

Google, uygulama konusunda ayrıntılı bir açıklama yapmaktan kaçınsa da Filipinler’de bir veri yönetimi uygulamasını test ettiklerini açıkladı.

Sadece gelişmekte olan ülkelerde yayınlanması beklenen uygulamanın ne zaman kullanıma açılacağı ise henüz bilinmiyor.

:: İnternet paketinizi yeterli buluyor musunuz? 

SDN – ShiftDelete.NetSource link

(Visited 19 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!