Instagram parasını katlıyor – Yeni Şafak


Yarım milyondan fazla kullanıcıya sahip sosyal medya platformu Instagram, tüm firmaların göz bebeği haline gelmeye başladı. İlk zamanlarda reklam konusunda pek iddialı olmayan platform, bu dönemlere gelindiğinde reklam veren firma saylarını katlayarak ilerledi ve ilerlemeye de devam ediyor.

Her geçen gün kendine yeni özellikler ekleyerek kullanıcı kitlesini hızla arttıran sosyal medya devi, paralelinde dünyaca ünlü firmalarında ilgi odağı olmaya başladı. Daha geçen yıl Instagram’ın sadece 200 bin firma ile anlaşma bulunuyordu. Bu yıl içerisinde ise bu ayı 1 milyona ulaşmış durumda.

Instagram’ın Reklam ve Pazarlama Müdürü James’in yaptığı açıklamaya göre Instagram kullanıcılarının yüzde 80’i en az bir markanın hesabını takip ediyor. Bu da platformun reklam kapasitesini açık bir şekilde gözler önüne seriyor.

Bu konunun haricinde kullanıcılara sunduğu kolaylığı platform, şirketlere de sağlıyor. Şöyle ki firmalar Instagram’da reklamlarını paylaşmak için ekrana sadece dört defa tıklıyor. Firmaların bu ilgisinden dolayı gelecek dönemde Instagram, firmalarla kullanıcı arasında bir köprü haline gelecek gibi görünüyor.Source link

(Visited 36 times, 1 visits today)

Yazar: Editor

Bunu Paylasin!

Yorum Yapin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This

Vpn indirim ve Firsatlari

Email Listemize katilin ve firsatlardan haberdar olun!

Bilgileriniz 3. partiler ile paylasilmaz!